Skip to main content

10 pánskych doplnkov, ktoré nikdy nevyjdú z módy

| Manworld.sk | Ako vyzerať

Žiaden slušný outfit nie je kompletný bez doplnkov, je to ako steak s omáčkou, chlieb s maslom či martini s olivou. Ak nepatríš medzi mužov, ktorí často nakupujú, drž sa týchto 10 doplnkov, ktoré sú aktuálne 50 rokov a ďalších 50 možno aj budú.

Klasické slnečné okuliare

Okuliare nie sú len módnym doplnkom, pomáhajú pri ostrom slnku a v niektorých prípadoch zakryjú aj kruhy pod očami. Klasické okuliare dokážu vykúzliť obraz zlatého veku filmových hviezd, ako Steve McQueen. Zároveň to značí, že najpopulárnejšie štýly vydržia desaťročia. Kvalitné klasické slnečné okuliare ti môžu vydržať aj celý život a je ich možné kúpiť už za 100€. Aby boli použiteľné po celé roky, zvoľ si klasické farby, ako je čierna alebo hnedá.

Kožená peňaženka

Všetci to poznáme, každý deň ju máme v rukách, tak prečo peňaženku nevnímať ako módny doplnok? V priebehu času prešla tvarovaním a úpravami pre prispôsobenie obsahu, kožená peňaženka tu bude aj potom, ako prestaneme používať hotovosť. Mimo platobných kariet, mnoho ľudí využíva peňaženku aj na odkladanie rôznych iných kariet, papierikov či poznámok.

Hodinky s oceľovým remienkom

Nenápadný bratranec zlatých hodiniek. Nerezová oceľ má nie len dlhú životnosť, ale hodinky z nej vyrobené prežili už niekoľko generácií. Hodinky sa hodia k obleku ale aj k tričku, a to pre ich vynikajúcu univerzálnosť. Dokonca aj v dobe smart hodiniek a rôznych časových funkcií v mobile, sú pre mnohých mužov neodmysliteľnou súčasťou nerezové hodinky na ruke.

Kožený opasok

Dobrý opasok má robiť viac, než len držať nohavice. Či už opticky rozdelí hornú a dolnú časť pri vysokých mužoch, alebo sa výborne hodí ku koženým topánkam, v každom prípade kvalitný kožený opasok budeš používať dlhšie ako niektoré z módnych výstrelkov. Vyber si hnedý alebo čierny (ideálne oboje), ale dbaj na kvalitu, určite by si nechcel nosiť fake, ktorý sa za krátku dobu začne rozpadať. Metalická pracka je dobrá voľba a hodí sa na každodenné nosenie.

Biela vreckovka

Ak chceš byť akokoľvek formálny, dopomôže ti k tomu biela vreckovka. Od čias Franka Sinatru až po Daniela Craiga, je vkusná biela vreckovka vhodným doplnkom pre všetky vekové kategórie. V závislosti na vkuse môžeš zvoliť rôzne farby, no biela verzia prináša istotu a hodí sa ku každej situácii.

Kožená taška

Nazývaná aj víkendová taška, priestor kde zmestíš svoje veci na niekoľko dní - táto taška je favoritom v pánskom módnom arzenále. Rovnako ako u väčšiny kožených doplnkov, aj tu sa uprednostňuje čierna alebo hnedá farba (prípadne ich kombinácia), alebo vyblednutý olivový odtieň. Neboj sa experimentovať s textúrou, hladká teľacia koža je elegantná, no textilný vzor prepožičiava drsnejší efekt.

Strieborné manžetové gombíky

Oblek na mieru, košeľa z egyptskej bavlny, vhodná obuv. Pridaj efekt  tomu všetkému, pomôžu decentné strieborné manžetové gombíky. Striebro je prefíkaná voľba takmer pre každý odtieň košele, a hodí sa ku každej príležitosti. No pamätaj, strieborné gombíky by nemali odvádzať pozornosť od hodiniek.

Čiapka (šiltačka)

Tieto čiapky dokázali preniknúť aj do tých najkonzervatívnejších šatníkov. Pohodlná čiapka, jemne vyblednutá od slnka a nosením prispôsobená na tvoju hlavu. Práve to z nej robí súčasť oblečenia nie jedného muža.

Šál

V mnohých ohľadoch je šál dokonalým doplnkom, v zime pomáha a v mierne teplejších mesiacoch pridáva náznak farby. Pre mužov je vhodnejší vzorovaný šál alebo šatka, ktorá dokáže kontrastovať s inými kúskami oblečenia. Rozličnosť vzorov a farieb prináša rozmanitosť, ktorá je často v pánskom šatníku potrebná.

Kožené rukavice

Ideálny materiál pre tvoje ruky a ďaleko od nemotorných rukavíc z detských čias. Kožené rukavice predstavujú oveľa elegantnejšiu možnosť, ako doladiť svoje oblečenie v zimných mesiacoch. Dokonca dokáže vyčarovať dojem elegancie aj pri jemne športovom oblečení.

Prečítané: 7298x
Späť hore