5 pravidiel pre koordináciu farieb

| menworld.sk | Ako vyzerať

Hodí sa mi táto kravata? Akú košeľu si obliecť k týmto nohaviciam? Určite ste si už položili tieto otázky.

Páni, ak sa chcete stať majstrami umenia obliekania, musíte sa naučiť základy farebných koordinácií. Kombinovať farby nie je ťažké, ako si možno myslíte. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako kombinovať farby. Zatiaľ čo profesionáli používajú zložité pravidlá, my vám prinášame 5 tipov  pre nácvik farebných koordinácií.

 

1. BIELA KOŠEĽA KU VŠETKÉMU

Keď všetko ostatné zlyhá, požite bielu. Bielu košeľu použite so všetkým, čo má jednoznačné farebné body. Kombinujte ju s jasnými, vzorovanými kravatami, kľudne pridajte farebný pastelový sveter, nech ste výrazný a perfektne zladený. Klasická, dobre ušitá biela košeľa má niekedy cenu zlata.

2. NEVÝRAZNE DOPLNTE SVETLÉ FARBY

Použite šedú pri každom experimente s farbou. Je skvelá pre otupenie živých farieb, sivá vyzerá dobre s takmer akoukoľvek inou farbou. Takže ak chcete testovať alebo pridať výraznú farbu, požite niečo šedé, (nohavice, sveter, bundu. Získate tak nie len prestíž, ale farba vytvára dojem inteligencie, je klasická a elegantná.

 

 

 

 

 

3. NENOSTE FAREBNÉ NOHAVICE

Nezáleží na tom, kto ste, odolajte nutkaniu nosiť farebné nohavice. Výrazne farebné nohavice sú klaunské a protivné, nikdy by nemali pútať viac pozornosti ako tričko alebo kravata. Nohavice tvoria základ pre každé oblečenie, zvoľte preto neutrálne farby.

 

 4. POUŽÍVAJTE RÔZNE FARBY, PODOBNÝCH ODTIEŇOV

Pre najlepšie výsledky, by mali všetky použité farby byť zosúladené z hľadiska ich intenzity. Základ reprezentuje stupeň svetlých a tmavých farieb. Pre lepšiu predstavu môžete použiť jeden trik, skombinujte si svoje oblečenie a spravte čiernobielu fotografiu, kusy oblečenia ktoré majú podobný odtieň, sú tie, ktoré môžete kombinovať.

 

 

 

 

5. POUŽITIE DOPLNKOVEJ FARBY

Vypočujte si komplimenty na vašu adresu. Protichodné farby sa navzájom dopĺňajú: červená a zelená, žltá a fialová, modrá a oranžová, vytvárajú pôsobivú farebnú paletu. Skúste si obliecť elegantnú oranžovú kravatu a vkusnú modrú košeľu pre moderný, sofistikovaný vzhľad.

 

 

INTENZÍVNY KURZ

Koordinácia farieb môže byť ošemetná vec. Faktom však ostáva, že my všetci sa to musíme naučiť, aj keď len na veľmi základnej úrovni. Preto vám 5 jednoduchých tipov, uvedených vyššie, môžu slúžiť ako základné pravidlá. Skúste to a dokážte sebe a svojmu okoliu že ste zručný, elegantný a štýlový.

Prečítané: 11800x
Späť hore
Vyberáme

Rolls Royce predstavil dvojníka, tentokrát "inšpirovaný hudbou"

Roll Royce pokračuje s predstavovaním nových kupé, po Wraith - "inšpirovaný módou", pri...

Dôležité doplnky, ktoré sa postarajú o potrebnú bezpečnosť

Nielen strecha nad hlavou a pravidelný príjem, ale aj pocit bezpečia a istoty sa radia ...

FOTO: Aston Martin Vanquish verzus Aston Martin DB5

Shaghai, miesto stretnutia starého a nového. To platí aj v prípade modelov Aston Martin...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk