Skip to main content

Čo sa stane, keď budete cvičiť s vlastnou váhou

| manword.sk | Ako vyzerať

Cvičenie zažíva veľký bum. Vidieť to na preplnených fitness centrách, kde nájdete ľudí, ktorí návštevy gymu považujú za otázku prestíže a spoločenského postavenia, ale aj takých, ktorí sú schopní pľuť krv len aby odcvičili to, čo si predsavzali.

A potom ešte nájdete nadšencov, ktorí cvičia so svojou vlastnou váhou. Železné činky vymenili za hrazdy, posilňovne vymenili za akýkoľvek priestor. Aké sú hlavné výhody cvičenia s vlastnou váhou?

Výhody cvikov s vlastnou váhou

Hlavnou výhodou je, že nie ste obmedzený na miesto, môžete cvičiť kdekoľvek, kde nájdete bradlá, hrazdy alebo čokoľvek, na čom si viete predstaviť cvičenie. Nezáleží na tom, či je to strom, preliezačka alebo prašiak, zacvičíte si na tom. S tým je spojené aj to, že nemusíte platiť žiadne poplatky za mesačné členstvo v posilňovni. A čo to znamená pre vaše telo? Cvičením s vlastnou váhou spevníte kostrové svalstvo, svaly majú lepšie hĺbku a kĺby nie sú namáhané tak veľmi, ako keď cvičíte s nadmernými váhami.

Sú tu však aj nevýhody

Jednou z nevýhod pre začiatočníkov môže byť, že cviky budú pre nich príliš náročné a nezvládnu veľa opakovaní. Nuž, jediné, čo sa vám dá poradiť, je vydržať, úspech sa dostaví. Druhým extrémom je zase, že pokročilým pri niektorých cvikoch nestačí ich vlastná váha. Na toto existuje jednoduchá pomoc – buď zmeníte techniku cviku, aby bol náročnejší, alebo si na nohy zavesíte závažia.

Ideálne pre tých, ktorí chudnú

Cvičenie s vlastnou váhou je ideálne pre tých, ktorí chcú schudnúť alebo získať čo najkvalitnejšiu svalovú hmotu. Čím viac cvičíte, nemáte väčší objem svalov, no ich štruktúra je kvalitnejšia. Preto cvičenie s vlastnou váhou vyhľadávajú aj tí, ktorí chcú chudnúť. Keď si kúpia bežeckú obuv a pridajú k tomu aj behanie, existuje len málo lepších spôsobov, ako zhodiť prebytočné kilogramy.

 

- PR článok

Prečítané: 10000x
Späť hore