Detoxikačná kúra nie je iba pre ženy

Ruku na srdce, koľkí z vás považujú detoxikačnú kúru za zbytočnosť a nejaký ženský výmysel? Je to však skvelý spôsob, ako pomôcť svojmu telu zbaviť sa škodlivých látok, ale aj zhodiť nejaké to kilo a obliecť si obľúbené tričko s potlačou, ktoré sa vám záhadne zmenšilo po tom, čo ste prestali cvičiť. Ak si myslíte, že je to niečo, čo by ste nezvládli a zomreli pri tom od hladu, nemusíte sa báť. Nie je to nič zložité, veď posúďte sami.

 

Aspoň dva týždne

Ak chcete, aby detoxikačná kúra fungovala, mali by ste vydržať minimálne dva týždne a dodržiavať tieto pravidlá. Nie je to žiadny život asketického mnícha, je to len niekoľko dočasných obmedzení, ktoré vám pomôžu vyplaviť z vašej pečene, obličiek, hrubého čreva a kože toxíny. Základom je  vláknina, denná odporučená dávka je približne 30 gramov, no počas detoxu by ste ju mali zvýšiť na dvojnásobok. Absolútne čísla vám nehovoria nič? Tak je to približne 7 kusov ovocia či zeleniny denne. A to sa dá zvládnuť, nie?

Čo by ste ešte mali jesť

Nebudete celé dva týždne len na zelenine a ovocí, môžete si dopriať aj celozrnné cestoviny, hnedú ryžu, orechy a aj sušené ovocie. Stále populárnejšie je acai berry plné antioxidantov. Okrem toho je dôležité piť veľa vody, čistej a neperlivej. Tá vám pomôže zmyť toxíny zo steny čriev a vyplaviť ich aj z obličiek. A čo by ste naopak nemali jesť a piť? Určite vynechajte sladené nápoje, ktoré sú plné cukrov a alkohol. Nemali by ste jesť sladkosti, smažené jedlá a ideálne ani mäso. Ak však bez neho neviete vydržať, morčacie mäso a ryby sú prijateľné.

Športujte viac ako obyčajne

Aby ste umocnili efekt detoxu, je dobré športovať viac ako obyčajne, nech sa toxíny vyplavia aj z pokožky. Je úplne jedno, či budete robiť 100 kľukov denne, tancovať tango alebo jazdiť na bicykli, je dôležité, aby ste zvýšili tepovú frekvenciu a spotili sa. Ak sa chcete zbaviť zbytočných kíl a pomôcť svojmu telu, jarný detox je ideálny aj pre tých najtvrdších mužov.

Write a comment...
0 awesome comments!