Módny priemysel je častokrát zle chápaný, ľudia si ho spájajú s čudne vyzerajúcimi modelmi a prehnane drahými kolekciami, ktoré si môžu kúpiť len v New Yorku alebo Paríži. Pre niekoho je to nedosiahnuteľný status, ktorý nikdy nedosiahne ale napriek tomu by chcel byť jeho súčasťou. Títo ľudia sú obvykle mimo.
Čo by ste mali vedieť...
- Mnohí začínali svoju cestu v módnom biznise ako stážisti
- Chceli by ste založiť módnu značku? Pripravte sa na maximálne vyťaženie
- Jednoduchšie je preraziť v pánskej ako v dámskej móde
Ľudia ktorí chápu, že svet módy znamená niekoľko miliardový priemysel vytvárajú značku, sieť predajní, radi riskujú a tvrdo pracujú.
Nie je to len úspech ktorý je spoločným menovateľom, predstavujeme troch mužov ktorí vám dokážu že móda nie je len čisto ženskou záležitosťou. Zapojiť sa do módneho priemyslu sa zdá byť zaujímavým riešením aj pre muža. Ich mená sú Simon Spurr - návrhár, Benjamin Clymer - módny redaktor a Corey Kelly - stylista / editor.
Pravidelne sa stáva, že začínajúci návrhári sa zamerajú na ženskú módu, nie že by úplne vylúčili pánske publikum ale vytvorenie pánskej kolekcie sa považuje za dobrý nápad s malým účinkom. To je dôvod prečo sme sa rozhodli napísať o mužoch ktorí začali svoju kariéru v móde a inšpirovali tak ostatných začínajúcich pánov.
Simon Spurr
Simon začínal s tromi pármi džínsov Denim, bolo to strategické rozhodnutie. Džínsovina je dostupná, rozhodol sa tento materiál použiť pre iné kategórie výrobkov a nakoniec ostala zakorenená v značke Simon Spurr.
Prvé návrhy vznikali vo voľnom čase a byt sa stal Simonovym pracoviskom na štyri roky. Prvý veľký obchod sa uskutočnil s Bergdorfom Goodmanom a Tommym Faziom. Tommy si kúpil Simonove výrobky, v ktorých uvidel potenciál rozvoja, dnes je Tommy prezidentom prezident značky Simon Spurr.
Benjamin Clymer - spisovateľ, módny redaktor
Benjamin začínal veľmi skromne, ako sám povedal, pracoval ako "otrok" 9 hodín denne v aplikácii microsoft excel. Pracoval v banke a v tom čase bolo bankovníctvo skôr o nude, takže mal čas pomimo. Zaujímal sa o hodinky a rozhodol sa založiť blog, v ktorom každý deň písal o nových modeloch hodiniek. Časom navštevovalo jeho stránky čoraz viac ľudí medzi ktorými bol aj šéf magazínu GQ ktorý Benjamínovi ponúkol prácu editora vo svetoznámom magazíne.
Corey Kelly - stylista / editor
Corey sa presťahoval do New Yorku a pracoval ako model. Sám hovorí, že vždy chcel pracovať radšej v zákulisí ako editor / stylista. Pracovné skúsenosti mal závideniahodné, ako obchodník značky Polo Ralph Lauren bol každý deň vystavovaný významnému kruhu vplyvných ľudí, ktorí pracovali nie len v oblasti módy. Jedni z jeho klientov bol manželský pár ktorý ho zoznámil s redaktorom pánskej časti magazínu Vogue. Jeho záujem o prácu vo Vogue bol enormný a obetoval preto preto svoj voľný čas, 4 dni pracoval ako stážista vo Vogue bez nároku na honorár a 3 dni pre polo Ralph Lauren, ktorý bol jeho hlavným zdrojom príjmov. Niekoľko mesiacov na to sa stal pravou rukou Candy Pratts Priceovej, výkonnej riaditeľke portálu style.com.