Nosíte diamantové šperky a nič dôležité o nich neviete?

| Manworld.sk | Ako vyzerať

Diamant je vzácny drahokam, ktorý dostal pomenovanie z gréckeho slova"Adamas", čo znamená neodolateľný alebo nepremožiteľný. A naozaj ním aj je, veď ide o jeden z najtvrdších kameňov, ktoré sa zároveň dajú využiť aj ako ozdoba.

Až do štrnásteho storočia bola história diamantu však pomerne skromná, no po väčšinu časov bol oceňovaný za svoju bezkonkurenčnú tvrdosť. Od štrnásteho storočia, kedy sa naskytla technická príležitosť rezať diamanty, sa ich hodnota dramaticky zvýšila. Začal sa používať aj ako doplnok šperkov, ktoré sa napríklad do dnešnej podoby nádherných diamantových náušníc pretransformovali veľmi rýchlo.

Optické vlastnosti diamantu

Jednou z hlavných vecí, ktorá robí tento drahokam tak dokonalým je to, že dokáže veľmi dobre fungovať v kombinácii so svetlom. Ide o dúhovú hru kameňa a oslnivého lesku, čo sú vlastnosti, ktoré dávajú šperkom v podobe luxusných diamantových prsteňov ten dokonalý a želaný efekt. Samozrejme, že v závislosti od jeho spracovania a množstva závisí potom aj cena takéhoto šperku, ktorým môžete potešiť svoju polovičku.

Absolútne bezfarebné transparentné diamanty sú vzácne, ale väčšinou majú žltkastý nádych rôznej intenzity. Okrem žltej farby diamantu môžu byť zelené, ružové, modré, dymové a iné. Znalci však ocenia predovšetkým "efektné" farebné diamanty, ktoré svietia všetkými farbami dúhy.

Pre svoje fyzikálne vlastnosti bol diamant vždy považovaný za symbol dokonalosti, čistoty, neporaziteľnosti a sily. Pred vynálezom rezných metód sa používal ako amulet na dlhé plavby, ktoré boli chránené pred voľne žijúcimi zvieratami. Veľké kamene sa snažili mať vládcovia, zdobili nimi koruny a iné symboly svojej moci. Šperky s diamantom dodávali silu v boji, pomáhali poraziť nepriateľov a prekonávali všetky prekážky.

Dokonalá ozdoba súčasnosti

Dnes sa viac menej používajú ako dokonalá ozdoba a doplnenie odevu, ktorý ste si aktuálne zvolili. Ako sme spomínali, môžete ním potešiť aj svoju manželku, ktorá vám dala potomka, nosiaceho neustále zo sebou v špeciálnej šatke na nosenie detí.

Mnohý si však myslia, že diamantové šperky sú veľmi drahé, no ak si vyberiete originálny kúsok, v ktorom nebude veľký drahokam tohto charakteru, budete príjemne prekvapení z jeho nízkej ceny. Samozrejme, že to závisí aj od toho, kde takéto šperky nakupujete. Už ste to vyskúšali online?

Prečítané: 4654x
Späť hore
Vyberáme

Čo si muži cenia na ženách?

Muži a ženy tvoria pomyselné jing a jang života. Sú tými povestnými protipólmi, ktoré s...

Poznáme najlepších 50 barov na svete!

Drinks International, magazín z Veľkej Británie publikoval svoju verziu 50 najlepších r...

Hugo Boss znovu objavuje zvádzanie s novinkou "The Scent Boss"

Značka Hugo Boss predstavila najnovšiu pánsku vôňu "The Scent Boss", ktorá má odhaliť v...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk