Odstránenie vrások Botoxom

| menworld.sk | Ako vyzerať

Rozmýšľate pri pohľade do zrkadla nad tým, že každým dňom vyzeráte staršie? Máme pre vás tip, vďaka botoxu už vrásky pozorovať nebudete.

Botox (názov pre Butulotoxín typu A) poskytuje rýchly a relatívne bezbolestný spôsob, ako dočasne odstrániť vrásky na čele, zamračené línie a drobné nedostatky. Naozaj tak rýchlo, niektorí hovoria o omladnutí za jedno popoludnie.

Človek môže hrdo kráčať z ordinácie po podaní botoxu, prakticky bez veľkých náznakov alebo smiešnych hrudiek, o ktorých by vaše okolie určite rado rozprávalo. Počas niekoľkých dní všetko zmizne.

AKO TO FUNGUJE

Botoxová veda je vlastne celkom jednoduchá. Botulizmus, zriedkavá forma otravy jedlom, nastane pri konzumácií potravín obsahujúcich botulotoxín, ktorý vyrába baktéria Clostridium Botulinum. Botulotoxín, látka používaná v kozmetickom priemysle, je jedným z neurotoxínov vyrobených práve Clostridium Botulinum. Butolotoxín sa pripája na nervové zakončenia v svale, zabraňuje neurotransmiteru spustiť svalové kontrakcie.

V skutočnosti, botulotoxín blokuje impulzy, ktoré hovoria vašim svalom aby sa sťahovali. Preto stačí jedno vstreknutie do tváre, konkrétneho svalu, botox, ktorý obsahuje veľmi malé množstvo bielkovín, paralyzuje svaly a zastaví aktivity ktoré vytvárajú v danej oblasti vrásky.

KÚZLO ZNEHIBNENIA

Keď sa strekne botox do svalu na tvári, vrásky zmiznú dočasným uvoľnením prebytočného napätia v okolí svalu. Vzhľadom k tomu, toxín imobilizuje základné napätie, ktoré prispieva k vytvoreniu hlbokých vrások. Vrásky takmer vymiznú do 24-72 hodín, hladkú tvár máte do jedného týždňa. Na základe štatistických údajov, takmer 90 % opýtaných mužov a žien hodnotí svoju tvár po zákroku ako dobrú alebo výbornú.

Botox pracuje iba na dynamických svaloch, kde sa opakuje pohyb výrazu tváre a spôsobuje vrásky. Napríklad línia medzi obočím, asi najviac problematická zóna. Odstránenie vrások na tomto mieste môže trvať aj 4 mesiace, liečbu je potrebné opakovať pre udržanie dobrého výsledku.

BEZPEČNOSŤ BOTOXU

Hoci botox zamestnával kozmetických výrobcov niekoľko rokov, pre kozmetické použitie bol schválený v apríli 2002. Pre liečbu niektorých ochorení bol schválený od roku 1989, používal sa pri nekontrolovateľnom žmurkaní, tiku v očiach, pri nezvyčajných polohách hlavy a krku alebo u pacientov s bolesťami krčných svalov.

KOMPLIKÁCIE A NEŽIADÚCE ÚČINKY

Botox uvoľňuje svaly ktoré zapríčiňujú tvorenie vrások. Takže môžete byť zamračení, usmiati alebo prekvapení bez záhybov a vrások. Avšak niektorí pacienti sú nespokojní práve pre kľudný a ľahostajný výraz tváre, alebo pre neschopnosť dať najavo negatívne emócie alebo nenápadné gestá.

Okrem toho, každý človek je anatomicky iný, môže byť ťažké predpovedať skutočné výsledky injekcií. Niekedy môže toxín sťahovať sval nadol a spôsobiť tak alarmujúci pokles viečok a lenivé čelo. Dobrou správou je, že tieto komplikácie sú zvyčajne výsledkom zlej techniky, výber správneho lekára vám pomôže vyhnúť sa nežiadúcim účinkom.

Medzi najčastejšie nežiadúce účinku patrí:

  • bolesť hlavy
  • podliatina
  • opuch
  • začervenanie okolia miesta vpichu
  • zvýšené riziko infekcie dýchacích ciest
  • nevoľnosť

Ako vždy, existuje riziko alergickej reakcie v dôsledku alergie na jednu zo zložiek očkovacej látky, ale riziko je veľmi malé.

Úmrtnosť na botoxovú injekciu je prakticky nulová, botox nespôsobuje vnútorné nežiadúce účinky.

ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ

Pokiaľ sa rozhodnete pre botox, možete očakávať pomerne jednoduchý postup. Pred lekárom zažmurkáte, zamračíte sa, zažmúrite a on určí najlepšie mieste na vpich injekcie. Zvyčajne sú to asi 3 vpichy do čela, osem a viac na čelo. Injekcie sú zvyčajne vyrobené s veľmi malou ihlou. Niektorí lekári znecitlivia miesto ľadom alebo krémom.

Celá procedúra trvá asi 10 minút, niekomu sa môže objaviť malá podliatina v mieste vpichu. Po injekcii môžete normálne fungovať aj keď nie niekedy treba zostať vo vertikálnej polohe niekoľko hodín, niektorý lekári veria, že pri horizontálnej polohe môže botox preniknúť na nežiadúce miesta.

Dúfajte, že lekár vybavil aspoň 60 spokojných pacientov. Určite by ste nechceli skončiť s kamennou tvárou.

PRE KOHO JE A NIE JE URČENÍ

Botox je povolený pre pacientov vo veku od 18 do 65 rokov. Nikdy by nemal byť použitý v prípade, že sa nachádza v mieste vpichu infekcia. U osôb s anamnézou infekcie toxínu Clostridium botulinum, ktorí môžu mať vytvorené protilátky sa môže typ liečby narušiť a byť menej účinný. Poraďte sa so svojím lekárom.

Prečítané: 12514x
Späť hore
Vyberáme

Posvieťte si na dobrú poľovnícku výstroj

Určite sa medzi vami nájde zopár nadšencov horskej turistiky, milovníkov prírody a spoz...

Mimosúdne riešenie sporov vás zbaví zbytočných problémov a komplikácií

Ak ste sa niekedy dostali do situácie, ktorá nemala z vášho pohľadu žiadne riešenie, zr...

Sada pokru od značky Alfred Dunhill

Sada kariet na poker značky Alfred Dunhill obsahuje dve balenia jemne strieborných hrac...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk