Spôsoby, ako získať každého, kto sa Vám páči

| manworld.sk | Ako vyzerať

Niekedy sa v živote stretávame s ľuďmi, s ktorými jednoducho nedokážeme vychádzať. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme, nedokážeme priniesť úsmev na ich tvár.

Avšak bohužiaľ, v živote a v podnikaní je nevyhnutné stretnúť sa s takýmto typom ľudí. Vždy budem jednať s ľuďmi, ktorí majú zlú náladu a tak máme iba dve možnosti. Prvá možnosť je, že sa rozčúlime, budeme frustrovaní a zlá nálada tak zastihne aj nás. A to nie len že zničí náš deň, ale o to ťažšie bude ešte spoločne pracovať.

Druhou možnosťou je, že človeka, s ktorým jednáte spravíte šťastným. Aj keď to bude len krátku dobu počas ktorej s ním budete, úsmev je silný nástroj, ktorý Vám v živote a v podnikaní vždy dobre poslúži.

Aby ste tak urobili, existuje niekoľko možných spôsobov, ktoré Vám pomôžu. Pomocou nasledovných stratégii tak môžete vyčariť úsmev niekomu, kto práve teraz nemá dobrý deň. Skúste si to nabudúce a uvidíte, ako sa zmení jeho postoj.

  1. Spravte si zábavu zo samého seba

Príliš veľa ľudí berie seba samého príliš vážne. Ak sa ľudia boja toho, čo si ostatní o nich myslia, odrazí sa to aj na tých ostatných. Čoskoro sa tak môže stať, že všetci budú príliš vážni a práve to nie je ten najlepší spôsob, ako niekoho potešiť.

Namiesto toho, skúste si robiť žarty zo samého seba pre zlepšenie nálady. Týmto rozosmejete ľudí a vyčaríte tak úsmev na ich tvárach. Trápne príbehy o niečom hlúpom, čo ste spravili sú dokonalým príkladom. Aj keď mnohí ľudia tvrdia, že robiť si žarty zo samého seba nie je dobré kvôli povesti, pre zlepšenie nálady je to ten najúčinnejší spôsob.

Už ste niekedy boli na profesionálnej večeri a všimli ste si, že všetci hovoria o jednej osobe? Zvyčajne to býva tak, že práve on / ona nie je ten najzaujímavejší človek na svete. Ale dôvod, prečo je stredobodom pozornosti je práve preto, že dokáže rozprávať svoje priestupky, aby sa ostatní smiali s ním / ňou.

  1. Nájdite niečo, na čom sa zhodnete

Vždy, keď s niekým hovoríte, snažte sa, aby ste sa na určitej veci dokázali dohodnúť. Tento trik je obzvlášť účinný hlavne vtedy, ak je druhá osoba naštvaná. Povedzme si príklad: Niekto je naštvaný, pretože meškal na schôdzu kvôli zlej doprave v meste. Najmúdrejšie je iba s ním súhlasiť.

Aj keď sa môže zdať, že osoba, s ktorou hovoríte je úplný protiklad, vždy sa dá nájsť niečo, na čom sa dohodnete. Nájsť v sebe predsa len nejakú podobnosť a dohodnúť sa na niečom Vám uľahčí celé jednanie.

  1. Vždy dávaj skôr ako berieš

Najbežnejšou chybou ľudí je, že žiadajú skôr ako dajú. Jednoduché gesto, ako ponúknuť nezištnú pomoc a nič za to na oplátku nečakať nie je také bežné, ako sa na prvý pohľad zdá. Jednou z vlastnostní, ktorou vynikajú úspešní ľudia je, že pomáhajú tým, z ktorými sa stýkajú. Nezáleží na tom, či je to nejaká ponuka na predstavenie alebo rada. Tí najsympatickejší dávajú ostatným toľko, koľko sú ostatným schopní dať. Pretože byť štedrý je kľúčom k priateľstvu.

Prečítané: 9113x
Späť hore
Vyberáme

Hugo Boss znovu objavuje zvádzanie s novinkou "The Scent Boss"

Značka Hugo Boss predstavila najnovšiu pánsku vôňu "The Scent Boss", ktorá má odhaliť v...

Pánska obuv od Jimmy Choo - pre každú príležitosť

Objavte pánsku kolekciu jeseň / zima 2015 od známeho Jimmy Chooa, vhodnú pre každú príl...

Meno šejka Hamada je vidieť z vesmíru

V učebniciach sa píše, že Veľký čínsky múr je jedinou stavbou postavenou človekom, ktor...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk