Tipy a inšpirácia pre pánov - jeseň / zima

Opakuje sa to každý rok, počasie sa zmenilo a nastalo chladnejšie obdobie. Nepríjemné chladenie vás prinúti vytiahnuť zo skrine kabát, potom hľadáte kam ste si po minulej zime odložili šál, či rukavice, ktoré ste od marca nevideli (mimochodom, často býva práve v kabáte). Znovu hľadáte oblečenie, ktoré vás udrží v teple aj počas chladnejších dní.

Ak si myslíte, že vaše zimné oblečenie je fádne a bez fantázie, tak je to len vec názoru. Nové nápady sú často ignorované, všetko je to o prehodnotení vkusu a vlastnom pohodlí, nezabúdajte že prvoradé je cítiť sa pohodlne a ostať v teple.

Bundy či kabáty, jednoduché, elegantné s kožušinou alebo športové. Nebojte sa skombinovať džínsy s tričkom a kabátom, v chladnejšom počasí pridajte sveter. Pozrite si pár inšpiratívnych fotografií.

Nekompromisne do chladného počasia.

Pre niekoho neprijateľné, pre niekoho návrat do detských čias, hovoríme o šáloch, čiapkach a rukaviciach. Už ste vyrástli z čias, keď vám mama naťahovala čiapku až na obočie. Ak chcete docieliť elegantný štýl, zamerajte sa na kvalitné materiály a nepreháňajte to s farebnými kombináciami. Vyvarujte sa hlavne príliš jasným farbám a hlúpym motívom.

 

Obuv

Asi najdôležitejšia vec, aby ste v chladnom počasí nepremrzli je kvalitná obuv. Vojenský štýl, hrubá podrážka či rôzne hybridy. Dbajte na to, aby vás obuv nezradila na ľadovom chodníku a udržala členky v teple. Svojim jarným či celoročným topánkam dajte v zimnom období pauzu.

Áno, aj v zime slnečné okuliare

Nepatria iba k letným dňom, a nie, nevyzerajú hlúpo v zime. Chránia oči pred prudkým slnkom a najmä ak sa slnečné lúče odrážajú od snehu. Z hľadisku štýlu sú v zimnom období vhodnejšie neutrálne až tmavšie farby, od letného štýlu a bledých farieb na teraz odbočte.

Domáce oblečenie

Tepláky, mikiny, staré džínsy a tričká. V jesennom období sú viac ako vítané, veď v čom inom sa cítite pohodlnejšie. Ak ale tento štýl obľubujete natoľko, že sa nezmierite s nosením len doma, dbajte na výber oblečenia tak, aby ste zapadli v spoločnosti.

Istota vo vnútri

Vrchné oblečenie nemusí byť len masívne a hrubé. V tele sa udržíte aj kvalitným termoprádlom, mikinou, alebo tenšou bundou. Nie každý má rád niekoľko vrstiev, no ak sa tak rozhodnete, skontrolujte sa v zrkadle. Často sa stáva, že nastáva klobásový efekt, kedy je vidieť, že ste napchatý je niekoľkých vrstiev.

 

Pamätajte, je veľa spôsobom ako vyzerať dobre aj v období jeseň / zima, aj pod vrstvou oblečenia. Nebojte sa kombinovať, no myslite aj na to, že dôležité je prispôsobiť sa počasiu.

 

Zdroj: fashionbeans.com

Write a comment...
0 awesome comments!