Týchto 7 chýb robia pri holení muži najčastejšie

| Manworld.sk | Ako vyzerať

Začínaš s mokrým holením? Alebo si vo veku, kedy s holením začínaš? Možno len prechádzaš z elektrického strojčeku alebo si sa jednoducho rozhodol pre klasické oholenie, v každom prípade, väčšina mužov robí rovnaké chyby. Pozrime sa na tých 7 najčastejších a zároveň na ich odstránenie.

1. Zlá príprava

Mnoho mužov podceňuje prípravu (najviac pri prechode z elektrického strojčeka). Ak máš pocit, že niekoľko sekundové obliatie tváre vodou je dostačujúce, nie je to úplne tak. Pleť by si mal pripraviť, skús použiť teplú vodu (nie horúcu) po dobu aspoň troch minút. Po umytí použi mydlo určené na tvár, vyvaruj sa prípravkov, ktoré vysušujú a holenie by tak zhoršili.

Ak máš problém s akné, vyskúšaj prípravky s obsahom zinku. Nezabudni tiež na prípravu krku.

2. Pena na holenie

Plechovka peny na holenie, ktorú si môžeš kúpiť v akejkoľvek drogérii pôsobí ako jednoduchá a rýchla možnosť pre mokré holenie. Zároveň by to mohlo byť aj tvoje najhoršie rozhodnutie. Určite je táto forma pre niekoho vyhovujúca, ale peny na holenie v plechovke majú tendenciu vysušovať, takže výrobcovia pridávajú ďalšie látky, ako umelé mazivá, aby dosiahli požadovaný efekt. K tomu sa pridajú stabilizátory a konzervačné látky, čo môže u niektorých mužov spôsobiť jemnú alergickú reakciu, ako začervenanie alebo podráždenie.

Ak máš problém s použitím obyčajnej peny, vyskúšaj mydlo, gél alebo krém na holenie, ktorý sa nanáša pomocou štetca ako to môžeš vidieť v starých filmoch alebo profi barber shopoch.

3. Ignorovanie smeru

Tvoj fúzy a brade nerastú len tak von z pokožky, rastú v určitom smere. Ak chceš zistiť, aký smer je ten tvoj, pár dní vydrž bez holenia a odpozoruj svoju tvár. V niektorých oblastiach tváre sa bude smer rastu meniť, a nie len to, mení sa aj hustota a hrúbka. Nájdi si na tvári svoje smery rastu.

Prečo je to dôležité? Ak sa chceš pohodlne oholiť a vyhnúť sa podráždeniu a škrabancom, tak dodržanie holenia v smere rastu je najlepší spôsob. Ak chceš dosiahnuť hladšie oholenie, nanes druhú vrstvu a prejdi v opačnom smere rastu, nie však viac ako jeden krát. Záleží to však aj od typu holiaceho strojčeka, ak si stará škola a používaš jednočepeľový, môžeš trochu podvádzať. No ak si zvyknutý na modernejšie storjčeky, ktoré obsahujú viac čepelí a sú kryté mriežkou, budeš musieť asi prechádzať po jednom mieste viac krát.

4. Veľký tlak

Pravdepodobne najvážnejší problém, ak máš pocit, že väčší tlak strojčeka na pokožku vykúzli lepšie oholenie, opak je pravdou. Žiletky sú najúčinnejšie pri rovnom povrchu, pri silnom zatlačení vytváraš na pokožke "jamky", ktoré môžu spôsobiť podráždenie a nekonzistentné oholenie.

Moderné strojčeky dokážu tlak čiastočne eliminovať, najmä otočnou hlavicou a pod., ale všetko čo stačí urobiť je, vyhnúť sa zbytočnému tlaku na pokožku. Nakloň tvár do strany a prejdi po tvári strojčekom bez zvýšenej sily.

5. Nesprávny strojček

Ak si prešiel na holenie britvou a máš problém v podráždenou pokožkou, najčastejší problém je v uhle. Ten je príliš strmí a môže spôsobiť škrabance.

Klasické holenie britvou ti môže zaručiť to najdokonalejšie oholenie, samozrejme ak sa s britvou naučíš narábať. Niektorí muži hovoria, že nájsť ten správny uhol je jednoduché, vraj sa treba započúvať do zvuku britvy, ktorá prechádza po tvári a sám vycítiš, aký uhol ti vyhovuje. Ale čo funguje u jedného, nemusí u druhého. V každom prípade, s britvou treba narábať opatrnejšie, a to najmä v oblasti krku.

6. Holenie suchej časti

Asi sa ti stalo, že si si po oholení našiel v zrkadle miesta, ktoré sa ti nepodarilo oholiť. Ťažko dostupné miesta, kúsky, ktoré keď zbadáš tak siahneš po strojčeku a ideš ich oholiť. Častým zvykom je nepoužiť žiaden prípravok a oholiť tie malé kúsky na "sucho", a to je chyba. Gél, mydlo, krém, čokoľvek, to patrí k holeniu. Nezabudni, že aj voda pomôže.

7. Opakované ťahy

Opakujúce sa ťahy po jednom mieste môžu taktiež spôsobiť podráždenie. Ak po jednom mieste prejdeš viac krát za sebou, len preto že sa ti nezdá dostatočne dobre oholené, neváhaj použiť znovu penu. Pamätaj, že na jeden ťah sa porastu dokonale nezbavíš, ak nejaké miesto vynecháš, natri ho a znovu prejdi strojčekom.

 

Ak sa aj ty dopúšťaš niektorých z týchto chýb, a máš problém s pokožkou, skús zvýšiť pozornosť pri samotnom holení.

Prečítané: 8144x
Späť hore
Vyberáme

Oprava auta nemusí byť veľkou stratou

Každá vec slúži určitému účelu. Má nejakú funkciu a vlastnosti, od ktorých sa odráža je...

Veci, ktoré musíte stihnúť ešte pred svadbou

Našli ste spriaznenú dušu a rozhodli ste sa s ňou prežiť celý svoj život v manželskom z...

Kde nájdete najvhodnejšie podmienky na vaše podnikanie?

Každá jedna spoločnosť, ktorú si jej majitelia rozhodli založiť disponuje určitými výho...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk