Chce to naozaj silnú osobnosť

Prevádzkovanie podniku si vyžaduje niekoľko dôležitých vecí, ktoré celý tento proces uľahčia. Patrí sem zavedenie technologických noviniek, automatizácia, robotizácia a počítačová technika. Super tím, ktorý všetko zariadi. Omyl je však pravdou. Ešte stále je spoločnosť a pracovný proces vo viacerých firmách riadený ľuďmi, ktoré nefungujú ako stroje a na baterky.

Samotné založenie podniku by bolo naozaj jednoduché. Máte k dispozícii predaj s.r.o. s DPH a možnosť využívať výhody takejto kúpy v priebehu 24 hodín. Lenže vy musíte riadiť aj ľudí a čím ich je v spoločnosti  viac, tým máte ako manažér menší prehľad. Existuje niekoľko osobností, o ktorých správaní musíte mať lepší prehľad, aby ste vedeli ako ich efektívne riadiť.

Príliš sebavedomý človek

Veľmi dobrý pocit majú takýto ľudia najmä z vlastnej dokonalosti a cítia sa nesmierne dôležití. V mnohých prípadoch si vyžadujú veľkú pozornosť, ako keby sa postarali o vybavenie daňovej licencie. Mať egocentrického kolegu by ste asi nechceli. V pracovnom procese vie byť aj užitočný, ale kritiku znáša veľmi zle.

Agresor

Tento človek môže byť tiež veľmi prospešný pre firmu, ale v pracovnom kolektíve sa jeho výbušnosť veľmi neosvedčí. Pri takýchto ľuďoch si musíte dávať pozor na reakcie a vždy radšej počkať až „vychladnú“, aby ste si náhodou nemuseli kupovať nový toner. Na rozdiel od predošlého typu osobnosti sa u týchto ľudí nachádza aj empatia a porozumenie. Žiaľ sa však niekedy neudržia a povedia niečo nahlas, čo potom aj ich samých veľmi mrzí.

Nezodpovednosť

Táto vlastnosť by sa nemala zakoreniť v žiadnej spoločnosti, pretože nezodpovedným prístupom sa dá pokaziť naozaj všetko. Tak ako majiteľ a manažér, ani pracovník by nemal disponovať touto vlastnosťou. Podnikanie na vlastnú zodpovednosť je jednou z definícií právnej formy podnikania. Teda je nesporne dôležité, aby ste si dali pri výbere pracovníkov na túto skutočnosť naozaj pozor.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!