Chcete podnikať bez obmedzení?

V podnikateľskej sfére možno aj na Vás čaká veľký úspech, no s istotou sa budete musieť popasovať aj s viacerými prekážkami, ktoré sami neovplyvníte.

Štát zasahuje do všetkých oblastí. Podnikanie nie je výnimkou, no a hlavným dôvodom je skutočnosť, že chce získať čo možno najviac peňazí na svoje fungovanie. Podnikatelia sa tak javia ako ideálny zdroj príjmu, veď majú vysoké zisky a najmä v minulosti si svoje náklady uplatňovali tak, že platili minimálne dane.

Trh sa však mení a najmä v posledných mesiacoch, či rokoch sa však rozmohlo aj viacero neplatičov. Na ich stíhanie už štátne orgány až tak prísne nedohliadajú a často po drobnej úhrade toho najnutnejšieho, môžu začať od znova. Nepríjemný dopad to má prirodzene na ostatných podnikateľov, ktorí sú nútení s nimi spolupracovať. Nie vždy totiž hneď na začiatku odhalíte, že od takejto spoločnosti tak skoro neuvidíte ani cent. Svoje vlastné záväzky však platiť musíte, a tak sa veľmi skoro do závažných problémov môže dostať aj Vaše firma.

Asi najviac však vie nahnevať fakt, že aj keď štátu platíte nemalé dane a odvody, svojej pravdy sa nedovoláte a ešte sú Vám sťažené aj ďalšie úkony týkajúce sa vybavovania na úradoch a neustále sa meniaca legislatíva.

Práve toto je dôvodom, prečo stále viac podnikateľov uvažuje o odchode zo Slovenska. Neznamená to však, že na podnikanie u nás celkom zanevriete. Obchodovať tu môžete aj naďalej, len je logické hľadať výhodnejšie podmienky pre svoju firmu. Tieto jednoznačne ponúka aj offshore spoločnosť na Cypre. Viac sa o výhodách tohto štátu dozviete na companyformation.sk.

S výrazne nižšími výdavkami sa tak budete môcť plne venovať chodu firmy, aj výberu správnych tonerov Canon do Vašej tlačiarne.

Write a comment...
0 awesome comments!