DUO 21. storočia: Ochrana životného prostredia a prosperujúca ekonomika

| Manworld.sk | Biznis
Zdroj obrázka: afotostock/Shutterstock.com

Téma udržateľnosti, ochrany životného prostredia a človeka pri práci je u nás čoraz dôležitejšia. Aj preto sa mnohé firmy snažia transformovať existujúcu ekonomiku na zelenú. A nielen ochrana životného prostredia, ale aj vhodné pracovné podmienky pri práci k tomu prispievajú.

Pojmy ochrana životného prostredia a podnikanie sú oveľa menej protirečivé, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Životné prostredie a biznis už dávno nie sú dva protichodné pojmy

Možno si na prvý pohľad poviete, že ide o dve úplne odlišné veci. Zavedenie dôležitých ISO 14001 noriem do praxe však hovorí niečo úplne iné.

Na jednej strane prostredie, príroda a základ všetkého života slúži ako zdroj mnohých dôležitých zdrojov a zároveň ako záchytná nádoba na odpadové produkty. Poskytuje tiež biotop mnohým rastlinným a živočíšnym druhom, v neposlednom rade aj ľuďom.

Na druhej strane je tu ekonomika, ktorá je určená na ďalší rast, spotrebúva zdroje a znečisťuje životné prostredie, čo sa zavedením ISO noriem postupne mení k lepšiemu.

Moderná spoločnosť zaisťuje vzájomnú harmóniu

Medzi životným prostredím a ekonomikou existuje ambivalentný vzťah. Príroda zásobuje ekonomiku cennými zdrojmi a sprístupňuje priestor. Ekonomika využíva tieto zdroje na rast a neustále zlepšovanie.

To zase prospieva prírode, pretože tak, ako poskytuje kvalitná pracovná obuv zamestnancom maximálne pohodlie, vysoká úroveň blahobytu je zasa základom lepšej ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja.

V prípade, že chcete dosiahnuť úspech bez ohrozenia svojho okolia, mali by ste sa poistiť nielen vytvorením vhodných podmienok na bezpečnú prácu, ale aj získaním medzinárodne uznávaných noriem.

Prečítané: 548x
Späť hore
Vyberáme

Mercedes rozhodol o oživený značky Maybach

Obľúbenci luxusnej značky Maybach môžu mať dôvod na radosť, po dvoch rokoch od oznámeni...

Ako vybrať krásny snubný prsteň?

Ste vy a vaša spriaznená duša pripravení na vyslovenie spoločného súhlasu? Nájdenie per...

4 jednoduché kroky, s ktorými nič nepokazíte

Aj napriek tomu, že muži budú vždy tým, čo z nich urobia ich ženy, mali by sa vedieť o ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk