DUO 21. storočia: Ochrana životného prostredia a prosperujúca ekonomika

| Manworld.sk | Biznis
Zdroj obrázka: afotostock/Shutterstock.com

Téma udržateľnosti, ochrany životného prostredia a človeka pri práci je u nás čoraz dôležitejšia. Aj preto sa mnohé firmy snažia transformovať existujúcu ekonomiku na zelenú. A nielen ochrana životného prostredia, ale aj vhodné pracovné podmienky pri práci k tomu prispievajú.

Pojmy ochrana životného prostredia a podnikanie sú oveľa menej protirečivé, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Životné prostredie a biznis už dávno nie sú dva protichodné pojmy

Možno si na prvý pohľad poviete, že ide o dve úplne odlišné veci. Zavedenie dôležitých ISO 14001 noriem do praxe však hovorí niečo úplne iné.

Na jednej strane prostredie, príroda a základ všetkého života slúži ako zdroj mnohých dôležitých zdrojov a zároveň ako záchytná nádoba na odpadové produkty. Poskytuje tiež biotop mnohým rastlinným a živočíšnym druhom, v neposlednom rade aj ľuďom.

Na druhej strane je tu ekonomika, ktorá je určená na ďalší rast, spotrebúva zdroje a znečisťuje životné prostredie, čo sa zavedením ISO noriem postupne mení k lepšiemu.

Moderná spoločnosť zaisťuje vzájomnú harmóniu

Medzi životným prostredím a ekonomikou existuje ambivalentný vzťah. Príroda zásobuje ekonomiku cennými zdrojmi a sprístupňuje priestor. Ekonomika využíva tieto zdroje na rast a neustále zlepšovanie.

To zase prospieva prírode, pretože tak, ako poskytuje kvalitná pracovná obuv zamestnancom maximálne pohodlie, vysoká úroveň blahobytu je zasa základom lepšej ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja.

V prípade, že chcete dosiahnuť úspech bez ohrozenia svojho okolia, mali by ste sa poistiť nielen vytvorením vhodných podmienok na bezpečnú prácu, ale aj získaním medzinárodne uznávaných noriem.

Prečítané: 617x
Späť hore
Vyberáme

Muži a jedlo...

Zdá sa, že muži nie sú priatelia so šalátom, hlavne v ženskej spoločnosti. Ženy zas v s...

NATURE: Najkrajšia jachta navrhnutá spoločnosťou Sinot

Čistý a veľkolepý projekt, superjachta NATURE od spoločnosti Sinot v sebe zahŕňa zmes l...

Počet firiem v úpadku sa v prvom štvrťroku 2015 po dlhšom období znížil

Menej konkurzov bolo vyhlásených v prvom štvrťroku 2009 a menší počet reštrukturalizáci...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk