Farenheit 2012: Zisk z politického filmu na americký spôsob

| menworld.sk | Biznis

Je rok 2016 a zdá sa, že čierne mraky nad Amerikou ostanú navždy. Ekonomika utrpela totálny kolaps a Američanov ovláda strach, v niektorých mestských častiach dokonca vládne anarchia.

Doba, kedy je prezident Obama v druhom funkčnom období, americké jednotky z Iraku a Afganistanu sú stiahnuté a Blízky východ čoraz viac ovláda Al-káida. Oblasť sa začína nazývať "Spojené štáty islamu" a tok ropy smerom na západ sa znižuje. Spojené štáty značne obmedzili svoj atomový arzenál prizerajúc sa jadrovému útoku Iraku na Izrael čo vyvolalo tretiu svetovú vojnu.

Taká je budúcnosť ľudstva podľa filmu "2016: Obamova Amerika", ktorý bol v USA premietaný v lete tohoto roku. Výrobné náklady na tento film boli vyčíslené na 2,5 milióna dolárov, jeho tržby však dosiahli 32 miliónov. Aj keď to môže znieť ako scifi hollywoodsky brak, opak je pravdou a film "2016: Obamova Amerika" sa stal druhým najlepším politickým dokumentom všetkých čias v USA. To všetko vďaka obrovskému počtu konzervatívne zmýšľajúcich divákov. Ak sa niekomu zdá načasovanie premiéry vo volebnom roku 2012 ako náhodné, mýli sa.

Film "2016: Obamova Amerika" vznikol podľa predlohy bestselleru rovnakého názvu od autora a učenca Dinesha D´Souza, ktorý vo filme hrá tiež. Skúma prezidentove kroky v snahe objasniť antikapitalistické presvedčenie Obamových. Svoj film uzatvára záberom na indického chlapca čítajúceho historickú knihu popisujúcu pád amerického impéria v roku 2016.

Ak sa vám to zdá ako veľmi reálna budúcnosť alebo len fantázia, film "2016: Obamova Amerika" určite stojí za pozretie.

Prečítané: 12480x
Späť hore
Vyberáme

9 vlastností Google Maps, o ktorých ste možno ani netušili

Google Maps sú veľmi užitočným a nápomocným nástrojom kedykoľvek, keď sa potrebujeme do...

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá a aké sú ich výhody a nevýhody?

Bezdrôtové slúchadlá sú čoraz obľúbenejšie pre počúvanie hudby, audiokníh alebo podcast...

Najlepšie tipy, ako zabudnúť na problémy v intímnej sfére a vzťahu

Vďaka stresu a každodennému chaosu môže naša túžba a chuť veľmi rýchlo klesať – niekedy...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk