Kryptomeny a jednoduché spôsoby ich získavania

| Manworld.sk | Biznis

V predošlom článku o kryptomenách, Ste sa dozvedeli, ako ich bezpečne uchovať. V nasledujúcom článku sa dozviete ako ich jednoducho zveľaďovať.

Existuje niekoľko základných legálnych spôsobov ako získavať kryptomeny.

Ťažba kryptomien

Dávnejšie bola jedinou možnosťou ich ťažba. Kto začal s ťažbou Bitcoinu nazačiatku, okolo roku 2012, tak ten si pekne zarobil. Aktuálne už ťažba Bitcoinu nie je príliš rentabilná. Na ich ťažbu potrebujete drahé hardvérové vybavenie, ktoré sa bežnému užívateľovi neoplatia. Investujete viac ako získate.

Burza

V prípade, že máte peňažné prostriedky, ktoré chcete investovať do kryptomien, je pre Vás ideálnym riešením, si dané kryptomeny nakúpiť, v niektorej osvedčenej e-burze. Ak nedôverujete e-burzám, tak si môžete kryptomeny prípadne nakúpiť aj v niektorých slovenských bankách, ktoré ich nákup ponúkajú ako svoju novú službu.

Medzi najznámejšie burzy, s ktorými som prišiel do styku a môžem ich z vlastnej skúsenosti odporučiť patria:

PLUS500 – celosvetovo uznávaná burza, v ktorej si môžete okrem kryptomien nakúpiť aj iné komodity. Slúži hlavne na nákup a predaj forexov (kurzy mien), opcií na komodity (zlato, ropa), indexy a akcie. Môžete si tu zakúpiť napríklad aj akcie Netflixu či Tesly. Na začiatok investovania potrebujete vstupné imanie 100€ a zadať do systému údaje zo svojej identity karty (občiansky preukaz, pas, prípadne vodičský preukaz). Platíte poplatky za držbu a investovanie.

Bitpanda – burza určená priamo len na nákup a predaj kryptomien. Na nákup potrebujete byť tiež prihlásený cez svoju identity kartu. Na vytvorený účet si môžete poslať peniaze viacerými spôsobmi, ale najvýhodnejšia verzia je poslať si peniaze cez bankový príkaz. Trvá to síce cca 48 hodín, ale neplatíte žiadne poplatky. Nevýhodou oproti ďalšej e-burze, o ktorej si budete čítať nižšie, je obmedzený počet druhov kryptomien v ponuke. Na tejto burze neplatíte poplatky za držbu kryptomien.

Binance – na základe viacerých odporúčaní a recenzií na rôznych fórach, som sa rozhodol vyskúšal aj túto burzu. Z môjho pohľadu ide zatiaľ najlepšiu burzu na investovanie, na akú som doteraz narazil. V prípade, že by som našiel niečo lepšie, rád Vás budem o tom informovať. Binance má užívateľsky priateľské prostredie, v ktorom sa dá celkom logicky pohybovať. Pre lepší komfort a orientáciu v ponukách Vám odporúčam prednastaviť si slovenský jazyk. Vďaka nemu budete mať rýchlejšiu orientáciu aj pri zakladaní účtu. Keďže ide o finančný systém, opäť si budete musieť overiť totožnosť cez identity kartu. Po overení sa dá na účte nakupovať, obchodovať a investovať v obrovskom počte krytomien. Za držbu kryptomien neplatíte poplatky.

Kryptoautomaty – „Bitcoin automat“

V zahraničí na ne natrafíte častejšie, u nás na Slovensku je ich počet zatiaľ značne obmedzený. Aktuálne sa nachádzajú len vo vybraných mestách, a to: Bratislava (2x), Poprad, Michalovce a Banská Štiavnica.

Môžete si v nich bezpečne nakúpiť najbežnejšie kryptomeny (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, atď).

Postup je jednoduchý: na viacjazyčnom monitore automatu si zvolíte požadovanú kryptomenu, následne z ponuky služieb, či chcete nakupovať, predávať, prípadne si skontrolovať stav Vašej peňaženky. V prípade nákupu, Vás automat povedie krok za krokov, čo potrebujete urobiť. Pri nákupe je najdôležitejšie si dôkladne skontrolovať adresu cieľovej kryptopeňaženky, nakoľko, pri odoslaní platby na iný účet, sa už ku svojím aktívam nedostanete.

Play-to-earn

Pre ľudí, ktorí majú čas a radi sa hrajú hry, existuje riešenie, ako si svojou záľubou aj zarobiť. Stačí im len nájsť si hru zo skupiny hier Play-to-Earn („hraním zarobiť“). Niekto si povie, je to len strata času, že sa tým nedajú zarobiť veľké peniaze. Ale skúste si pozrieť niektoré články alebo videá na youtube, ktoré sa tomuto odboru venujú. Nevýhodou je, že ide väčšinou o hry v cudzom jazyku, tak to nie je pre všetkých užívateľov komfortné.

Jedna zo známych hier je Axie Infinity, ktorá čerpala námet v ríši pokémonov. Staráte, chováte a predávate zvieratká, ktoré majú rôzne vlastnosti, úrovne a vzácnosť. Bojujete s nimi v arénach a získavate AXS coiny.

Mobilné aplikácie na ťažbu

Na google pay nájdete aj mobilné aplikácie, ktoré Vám sľubujú zárobok kryptomien ich každodenným spúšťaním, prípadne plnením jednoduchých úloh. Ale povedzte si úprimne, kto Vám dá v tejto dobe peniaze len tak? Ale zas aby som nezavrhoval túto možnosť, aj ja sám, mám v mobile jednu takú appku. Aktuálne testujem appku s jednoduchým názvom „Pi“. Uvidím, či sa mi to časom oplatí, alebo je to len strata času.

Autor: Peterkub

Prečítané: 215x
Späť hore
Vyberáme

Duo úspešného podnikateľa, s ktorým bude každý krok ľahší

Ak ste sa rozhodli podnikať, samotná myšlienka vám na rozbeh spoločnosti stačiť nebude....

Slováci v lete najradšej cestovali do Grécka, zamierilo tam 18 % turistov

Bratislava, 3. septembra 2014 - Pre svoju letnú dovolenku si slovenskí turisti v tomto ...

Čo považovať za správnu výživu?

Čo jesť a čo nie, ak chceme správne vyživovať svoj organizmus? Existuje veľké množstvo ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk