Logo
Print this page

Prečo potrebuje vaša firma ochrannú známku?

Ilustračný obázok Ilustračný obázok

Nie každý podnikateľ chápe, že v priebehu svojej samostatne zárobkovej činnosti bude preň a jeho firmu veľmi prospešné zaregistrovať si svoju vlastnú ochrannú známku. Podľa našich právnych predpisov sa ochranná známka uplatňuje v súvislosti s označeniami potrebnými na identifikáciu individuálnej činnosti vykonávanej právnickou osobou. A vám by to malo prinášať výhody.

Inými slovami, toto označenie pomáha rozlišovať tovary jednej spoločnosti od výrobkov inej. Žiadosť o registráciu ochrannej známky je "korunovaná" vydaním osvedčenia, podľa ktorého má  podnikateľ výlučné právo používať konkrétne označenie a dlhodobo z neho profitovať, ako napríklad aj známy výrobca tlačiarní a tonerov Konica Minolta a mnohé ďalšie iné svetoznáme značky.

Postup pri registrácii ochrannej známky si môžete zjednodušiť

Takáto registrácia je v skutočnosti administratívnym úkonom, ktorý sa dokáže poriadne skomplikovať, pretože sa vykonáva podľa určitých pravidiel a oprávnených orgánov. To znamená, že svojvoľne si tieto veci riešiť len tak nemôžete.

Mali by ste mať na pamäti, že iba pri registrácii môžete mať právo používať ochranné známky a ťažiť zo špecifického označenia. Logo registrovanej značky vám umožňuje mať výhodu nad konkurenciou.

Vďaka registrácii a výhodám ochrannej známky nemôže žiadny konkurent v existujúcej oblasti činnosti používať rovnakú alebo dokonca podobnú ochrannú známku. Čo je pre vás skvelá správa. Rovnako aj to, že celý proces zaevidovania svojho loga a všetkého čo sním súvisí, za vás dokáže urobiť profesionálna agentúra.

Aké výhody môžete získať z vlastnej ochrannej známky?

Svojou vlastnou ochrannou známkou, rovnako ako aj registračným sídlom firmy Bratislava 3,  výrazne zvyšujete hodnotu kapitálu spoločnosti. Vo všeobecnosti možno povedať, že registrácia ochrannej známky je investícia, ktorá vám môže priniesť pôsobivé zisky, definuje vaše práva a predchádza falšovaniu.

Táto služba poskytuje podnikateľom veľa zaujímavých príležitostí, ktoré by ste mali určite využiť a z tohto bonusu aj ťažiť.

Write a comment...
0 awesome comments!
Created BY MW media s.r.o. © www.manworld.sk | www.mwshop.eu | manworld@manworld.sk | Všetky práva vyhradené.