Toto sú najlepšie miesta pre život a prácu, Singapur na prvom mieste!

Singapur sa dostal v ankete o najlepšie miesto pre život a prácu na prvé miesto, vyplýva to z prieskumu, v ktorom sa zúčastnilo 21 950 ľudí z celého sveta.

Nekonečný bazén v Singapure

V ôsmom ročníku prieskumu HSBC dali ľudia, pre ktorých sa stal Singapur novým domovom najlepšie hodnotenie za kvalitu života, platové podmienky a možnosť profesného rozvoja. Pozrime sa na niekoľko bodov podrobnejšie, poskytne sa celkom závideniahodný pohľad.

28% ľudí v Singapure zarába viac ako 200 000 dolárov ročne (180 000€), 67% respondentov tvrdí, že po presťahovaní do Singapuru sa zlepšila ich kvalita života v porovnaní s domovskou krajinou a zároveň 665% rodičov si všimlo zlepšenie zdravia a pohody svojich detí.

Navyše, Singapur je vnímaný ako mesto prosperity a príležitostí, 79% prisťahovalcov má dôveru v ekonomiku, a 59% vníma pozitívne príležitosti pre rozvoj svojej kariéry.

Po Singapure nasleduje Nový Zéland a Švédsko

Prieskum bol rozdelený v kategóriach ako - kariéra, finančný blahobyt, kvalita života, jednoduchosť asimilácie v novej krajine a pod. Výsledky tiež ukázali, že Švajčiarsko priťahuje ľudí s vysokými kariérnymi ambíciami. Švédsko zas rodinne založených.

V podnikateľskej oblasti sú top destinácie Singapur, Dubaj, Hong Kong alebo Londýn, ktorý bol označený ako jedno z najlepších miest pre začatie nového podnikania.

Cudzinci pracujúci na blízkom východe si pochvaľujú bezproblémové prijatie a štedré pracovné zmluvy, v ktorých môžeme nájsť preplácanie ubytovania, leteniek či dovoleniek.

Tu je zoznam top 10 krajín pre život a prácu

1. Singapur
2. Nový Zéland
3. Švédsko
4. Bahrajn
5. Nemecko
6. Kanada
7. Austrália
8. Taiwan
9. Spojené arabské emiráty
10. Švajčiarsko

Nový Zéland

Hong Kong

Write a comment...
0 awesome comments!