5 tipov pre tých, ktorí majú doma málo miesta

zdroj: shutterstock zdroj: shutterstock

Zariadiť dokonalú obývačku alebo kuchyňu na iba niekoľko metroch štvorcových je umenie. Iste, môžete to riešiť hypotékou a kúpiť si nový väčší byt, ale nie všetci na to majú. Aj keď má byt málo miesta, nízke stropy a malé izby na nás vyvíjajú tlak, dá sa v nich vytvoriť dostatočne voľný priestor. Preto si dnes povieme o jeho jednoduchých spôsoboch rozšírenia a vizuálneho zväčšenia.

Využite dvere

Priestor, ktorý je na dverách, môžete využívať oveľa funkčnejšie. Napríklad na ne nainštalujte police alebo háčiky. Ak na ne zavesíte uteráky, ušetrí vám to miesto na stenách, čím sa miestnosť zväčší.

Skombinujte priestor

Ak ste pripravení na radikálnejšie zmeny, môžete postupovať podľa pokynov návrhárov interiérov a úplne sa dverí a zbytočných priečok zbaviť. Niekto samozrejme tento komfort vyžaduje, pretože zaisťujú súkromie. Ale pokiaľ ide o zvyšok priestoru, zaobídete sa v ňom aj bez nich. Napríklad v kúpeľni. Pri zmenách a prestavbe nezabudnite používať pracovné rukavice, bezpečnosť a ochrana sú na mieste vždy.

Vytvorte si viac úložného priestoru

Zamerajte sa na svoje skrine a police. Čo si myslíte, mohli by ste tento priestor využívať funkčnejšie? Najjednoduchším a najdostupnejším spôsobom pre každého je nákup krabíc, škatúľ alebo rozčlenenie vecí cez dodatočné police z pevného sadrokartónu. Týmto spôsobom môžete dať veci do poriadku, vďaka čomu budete mať o všetkom prehľad.

Zaveste zrkadlá

Je to skvelý spôsob, ako vizuálne rozšíriť priestor, najmä ak je miestnosť dobre osvetlená. Možností máte veľa, pretože trh s ich ponukou je obrovský.

Organizujte veci

V malej miestnosti môžu byť veci, ktoré nie sú na mieste, veľkým problémom. Preto ich dajte okamžite po použití na svoje miesto. Utierajte pravidelne prach a vyhoďte čo nepotrebujete. Vytvorte si s pomocou OSB dosky závesný regál a uložte naň veci, ktoré sa povaľovali po zemi. Váš byt tak bude vždy čistý a vy sami sa môžete vyhnúť zbytočnému stresu.

Write a comment...
0 awesome comments!