Autonómna kanalizácia v dome vám zaistí potrebný komfort

zdroj: shutterstock zdroj: shutterstock

Premýšľate nad tým, ako si zvoliť autonómnu kanalizáciu v súkromnom dome a aký je najlepší spôsob zneškodnenia tekutého odpadu vzniknutého počas života jeho obyvateľov?

Správny výber systému zneškodňovania odpadu je možný iba na základe analýzy výhod a nevýhod každého zo systémov.

V článku sa budeme zaoberať návrhom, zoznamom podstatných prvkov, princípom činnosti, prvkami, silnými a slabými stránkami a tiež budeme analyzovať, v ktorom prípade je vhodné použiť jeden alebo iný systém.

Jedno alebo viac komorový systém?

Ak sa budete rozhodovať pre výber konkrétneho typu žumpy, mali by ste vedieť, že môžu a nemusia mať viac komôr. Ak si vyberiete model s jednou komorou, teda samotnú nádrž, je to vhodnejšie riešenie pre pozemky, na ktorých sa moc nezdržujete alebo nie je v rodine veľký počet obyvateľov.

Samozrejme, rozhodnutie je na vás, a ak nemáte prístup ku kanalizácii a bývate v odľahlej časti, môžete si vybrať ideálnu žumpu 12m3.

V súvislosti s výberom žumpy je dôležité myslieť aj na okolitý pozemok a to, kde chcete použiť exteriérové dlažby. Predsa len dizajn záhrady je dnes pre obyvateľov rodinných domov dôležitý.

Viackomorový systém má zasa viac komôr, cez ktoré sa postupne odpadová voda čistí, na dne nádrže sa usadzuje kal a neškodná voda odteká do pôdy.

Výhody žúmp z Trenčína

Výhodou moderných žúmp je ich certifikácia, materiál a asfaltový náter, ktorý zvyšuje dobu využiteľnosti žumpy. K celému zariadeniu dostanete poklop, komín, prejazdovú dosku a merač hladiny kvapaliny.

Utesnená nádoba odstraňuje veľa problémov, ako je nepríjemný zápach a kontaminácia pôdy, pretože do nej nevniknú žiadne látky z odpadovej vody. Údržba zapečatených kontajnerov je však pomerne nákladná, pretože budete musieť zavolať čistiaci servis, ktorý vyčistí jamu niekoľkokrát mesačne v závislosti od spotreby vody.

Najefektívnejším a najlepším typom žúmp z Trenčína pre súkromný dom je viackomorový systém, ktorý vykonáva mechanické čistenie odpadových vôd samostatne. A pokiaľ je všetka práca vykonaná správne a v súlade s existujúcimi hygienickými normami, zaistí to vašej domácnosti určité pohodlie a komfort.

Write a comment...
0 awesome comments!