Logo
Print this page

Bojujte proti horúcim nociam

Nielen dni, ale už aj noci bývajú horúce ako v pekle, a to znamená nekonečné nájazdy komárov na naše vytrčené nohy spod periny, ktoré sú horšie ako tatárske vpády.

Na oba problémy existujú jednoduché riešenia. Aké? Proti komárom stačí sieťka proti hmyzu a pre istotu si to poistite repelentom do zástrčky, keby sa komár rozhodol, že si nájde inú cestu ako cez okno. A proti teplu v posteli? Vymeňte ťažké zimné páperové periny za príjemné vzdušnejšie paplóny.

Ako si vybrať správne?

Existujú rôzne druhy paplónov, no v zásade je to ako pri pneumatikách – zimné, letné a celoročné. Letné paplóny sú oveľa ľahšie, tenšie a hlavné nie sú tak veľmi hrejivé. Sú ideálne do týchto horúcich dní. Avšak ešte ich môžete vylepšiť, keď si vyberiete správne posteľné obliečky. Tie sa najčastejšie vyrábajú z flanelu, krepu, saténu a bavlny. Niektorý materiál hreje viac ako iný, fyzika nepustí. Ktorý je teda najlepší na leto? Flanelové a bavlnené obliečky sú teplejšie, takže sú vhodnejšie na zimu. Krepové sú zase vzdušnejšie a ľahšie a saténové sú počas horúcich nocí veľmi príjemné na dotyk, čiže si svojho letného víťaza vyberte z týchto dvoch favoritov.

Podobné problémy aj v aute?

Poznáte to, kúpili ste si auto v koži, lebo vyzeralo luxusnejšie a štýlovejšie ako to s textilným čalúnením, ale leto vás neustále presvedčuje, že to až taký super nápad nebol. Stačí aj desať minút parkovať na slnku a máte problémy, aby ste si v krátkych nohaviciach vôbec sadli na rozpálené sedadlo. Dá sa s tým niečo robiť, keď auto nechcete predať alebo celé prečalúniť? No nepochybne!

Riešením vašich starostí sú textilné poťahy do auta – kúpite, navlečiete, prekryjete kožu a na zimu ich môžete dať dole a budete mať opäť kožený luxus. No v lete si nebudete musieť podkladať rôzne noviny pod zadok, aby ste sa nespálili či si natierať lýtka chladivým gélom. Prežite leto bez toho, aby jazda v aute nebola pre vás utrpením.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!
Created BY MW media s.r.o. © www.manworld.sk | www.mwshop.eu | manworld@manworld.sk | Všetky práva vyhradené.