Chcete lepšie spať? Týchto 7 vecí by ste nikdy nemali mať vo svojej posteli

| manworld.sk | Bývanie

Váš matrac by mal byť aj vaším útočiskom – pozrime sa teda spoločne čo robiť, aby to tak aj ostalo. Dobrý nočný spánok je v podstate rozhodujúci pre všetko. Ale ak sa o svoju posteľ delíte s jednou z nasledujúcich siedmich vecí, môžete ohroziť svoje zdravie a prísť aj o zdravý rozum.

  1. Váš mobil

V podstate by ste si do postele nemali brať žiadnu elektroniku – vrátane notebooku a čítačky. Nie len, že tam je niekoľko vážnych negatívnych vedľajších účinkov z nočného svetla (obezita, depresia, nespavosť), ale taktiež je to bezpečnostné riziko. Objavilo sa totiž niekoľko správ, že telefóny s chybnými nabíjačkami môžu vzbĺknuť do plameňov. Navyše – kedykoľvek, keď budete počuť bzučanie, pípnutie alebo zhasnutie svetla, váš spánok bude prerušený.

  1. Váš domáci miláčik

Podľa istého výskumu, mnohí majitelia domácich zvierat, ktorí sa o svoje postele delia so psom alebo mačkou, sa v noci aspoň raz prebudia. A takmer dve tretiny účastníkov výskumu priznalo, že ak spia so svojimi chlpatými kamarátmi, ich spánok je celkovo slabší.

Je tu ešte jeden dôvod, prečo si svojich maznáčikov nebrať do postele – sú totiž aj špinaví. Dokonca aj keď sa o hygienu svojho miláčika staráte vrcholne, stále na sebe môže mať peľ a alergény, ktoré môžu spôsobiť nepríjemné alergické reakcie. Nechcete predsa vkuse kýchať, však nie?

  1. Hlučná manželka

Áno, vieme, že svoju manželku z postele pravdepodobne nevykopnete, ale keď chrápe alebo kope, aj to môže ovplyvniť váš spánok. V skutočnosti – ak spolu nespíte z toho dôvodu, aby ste zabránili intimite a sexu, lekári odporúčajú, že oddelený spánok by predsa len mohol byť lepší pre vašu kvalitu spánku.

Ak už teda spíte oddelene, nebojte sa, nie ste sami – podľa jednej štúdie až 40% párov spí tak ako vy.

  1. Vaše dieťa

Ak už ste oteckom tak viete, že malý junior vo vašej posteli narobí poriadny boom a celkom tak zničí noc. Spánok s dieťaťom nie je len rušivý, ale môže byť aj nebezpečný – vaše dieťa sa môže dostať do ohrozenia syndrómu náhleho úmrtia a udusenia.

  1. Raňajky, obed alebo večera

Možno je jedenie v posteli celkom pohodlné, ale v podstate je to neprípustné. Akákoľvek omrvinka je len signálom, že môže prísť niečo horšie. Takže ak sa o vašu posteľ nechcete deliť so švábmi, udržujte svoje jedlo v kuchyni a poriadne za sebou umývajte riady.

  1. Vaša peňaženka

Ako náhle prídete domov, svoju peňaženku alebo príručnú tašku ihneď hodíte na posteľ. Možno ste to tak robili doteraz, ale už to nikdy neurobte znova! Podľa jednej štúdie je vaša peňaženka tou najšpinavšou vecou, ktorú vlastníte – je to ešte horšie ako záchodová doska. V skutočnosti sa po celom povrchu vašej peňaženky nachádzajú baktérie. Udržujte preto svoju peňaženku mimo postele – alebo ešte lepšie, pravidelne ju dezinfikujte obrúskami.

  1. Kniha

Áno, dokonca aj čítanie v posteli môže vášmu spánku poškodiť. V skutočnosti – pri všetkých činnostiach, ktoré si pred spaním vyžadujú koncentráciu (sledovanie televízie, kontrolovanie mobilu či lúštenie krížoviek) môže byť váš spánok na celú noc zle ovplyvnený.

Prečítané: 8781x
Späť hore
Vyberáme

Jesenné transformácie: Ako si vyzdobiť dom

Jeseň k nám prišla aj so svojimi chladnými večermi a dažďami. Prechádzka s priateľmi v ...

Darčeky z e-shopov pomaly dobiehajú kamenné prevádzky

Piešťany 29. novembra 2017 - Každý tretí Slovák už má nakupovanie vianočných darčekov r...

Vyčistite si fasádu a zabudnete na zlú náladu

Naše pohodlie je závislé od množstva faktorov. Interiér a doplnky, ktorými sa obklopuje...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk