Čo robiť, ak sa vo vašom dome objaví pleseň?

Zdroj obrázka:Elvira Koneva/Shutterstock.com Zdroj obrázka:Elvira Koneva/Shutterstock.com

Hľadáte príčinu vzniku alebo vyberáte prostriedky, ktoré vás ochránia pred nepríjemnou a zdraviu škodlivou plesňou? Dobre robíte, pretože pleseň môže viesť k astme, bolesti hlavy, kožným vyrážkam a iným problémom.

My vám s tým trocha poradíme a dáme niekoľko jednoduchých príkladov, ako sa plesne zbaviť.

Vyhľadajte zdroj vlhkosti

Aby ste sa mohli čiernych stien v rohoch zbaviť nadobro, mali by ste poznať príčiny vzniku tohto stavu. Znamená to vyhľadať zdroj vlhkosti, ktorá poskytuje plesniam a hubám tie najlepšie podmienky na „život“.

Vlhkosť vstupuje do bytu často cez trhliny v stenách. Trhliny sa musia opravovať nielen vo vnútri, ale aj vonku. Túto prácu by však mali vykonávať odborníci. Často je príčinou vzniku vlhkosti v dome aj nedostatočne kvalitná strecha, preto je v prípade potreby použiť novú strešnú krytinu.

Na vysporiadanie sa s hubami v byte budete potrebovať zasa špachtľu a špeciálny prostriedok proti plesniam. Jeho účinok je však dočasný a pleseň sa objaví znova, preto s hľadaním zdroja vlhkosti neprestávajte. Izbu neustále vetrajte, aby v nej vlhkosť nezostávala. Veľmi dobrým riešením sú vodotesné steny, ktoré odolávajú vlhkosti a tak aj plesniam len vďaka dobrej hydroizolácii.

Kúpte si sušičku

Máte všetky steny dobre izolované? Nikde ste nespozorovali zdroj vlhkosti a predsa sa pleseň objavuje? Možno je dôvodom sušenie prádla v miestnosti. Vlhkosť, ktorá sa z bielizne odparuje sa usádza na stenách a vytvára pri optimálnej teplote pre pleseň tie najideálnejšie podmienky. V malých kúpeľniach bez okna to platí dvojnásobne.

Vyriešiť to a ušetriť pritom miesto môžete výberom správnej sušičky Miele. S technológiou EcoDry to bude ekologické a lacné riešenie, ako sa postarať o prádlo a vyhnúť sa nepríjemným a zdraviu škodlivým plesniam. Vyskúšajte.

Write a comment...
0 awesome comments!