Inteligentné riešenia do vašej kuchyne

| Manworld.sk | Bývanie

Premýšľali ste niekedy, koľko času každý z nás strávi v kuchyni? Najväčšie starosti s tým majú asi ženy, ktoré v tomto priestore musia fungovať takmer nonstop.

Našťastie existujú ale moderné a inteligentné riešenia s pomocou ktorých je možné existenciu v kuchyni zvládnuť bez najmenších problémov.

Nábytok a jeho usporiadanie si naplánujte vopred

Aby ste pochopili, ako urobiť kuchyňu pohodlnou, naplánujte si zariadenie tohto priestoru vopred. Nielen vďaka pevným sieťam proti hmyzu, ale aj dobrému plánovaniu môžete predísť mnohým nedorozumeniam.

Zapíšte si a je ešte lepšie načrtnúť podrobný plán usporiadania nábytku, ako príklad si urobte fotografiu pohodlnej kuchyne, ktorá sa vám páči. Pri pohľade na fotografiu však zvážte veľkosť miestnosti a konfiguráciu nábytku v nej. Ale pozor, možností jeho usporiadania existuje viac, závisí od toho, o aký typ kuchyne ide. K najčastejším modelom patrí:

  • rohová kuchyňa;
  • kuchyňa v tvare U;
  • lineárne usporiadanie kuchyne;
  • a kuchyňa s ostrovčekom.

Podľa toho budete potom vyberať aj ostatné doplnky a iné dôležité vybavenie.

Dbajte na správne usporiadanie pracovného trojuholníka

Málokto o ňom vie, ale takmer každý potom ľutuje, že o jeho správnom rozložení neuvažoval. Ide o jeden z prvkov, ktoré pohodlie v kuchyni ovplyvňujú najviac. Pracovný trojuholník sa skladá z troch hlavných bodov:

  • zóny varenia,
  • umývadla,
  • chladničky alebo jedálenského stolu.

Bez týchto predmetov sa nezaobíde ani jediný interiér pohodlnej kuchyne. Všetky zároveň musia tvoriť rovnoramenný trojuholník, aby pani domu nestrávila v tomto priestore viac energie a času, ako plánovala. Okrem kvalitných spotrebičov preto nezabudnite ani na dostatočne veľký nerezový drez.

Využite každý voľný priestor

Bohužiaľ, len málokto pri navrhovaní a zariaďovaní interiéru hľadá pomoc u dizajnérov. Väčšina z nás sa pritom snaží odhaliť svoj vlastný talent na dizajn, čo však občas vedie iba k chybám.

Aby ste sa im vyhli, snažte sa voľný priestor využiť rozumne. Inštalovať na potrebné miesta univerzálne výklopné a sklopné systémy, zužitkovať priestor v okolí okna, ktoré môže byť niekedy dobrým pracovným priestorom.

Na záver nezabudnite na jednoduché pravidlo: praktické a pohodlné kuchyne by nemali obsahovať zbytočné predmety. Výklopné a sklopné systémy sa o ich uloženie postarajú v stavanej kuchyni na mieru najlepšie.

Prečítané: 1508x
Späť hore
Vyberáme

Tesla čoskoro umožní režim autopilota

TESLA momentálne testuje svoju poslednú funkciu autopilota pre vozidlá na elektrický po...

Bugatti Veyron je automobilovým fenoménom

Kto by nepoznal jedno z najrýchlejších áut na svete – Bugatti Veyron. Auto, ktoré v „su...

4 spôsoby, ako sa počas zimy rýchlo zahriať

S nástupom chladného počasia sa otázka, ako sa rýchlo zohriať, stáva veľmi dôležitá. Ob...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk