Jesenné transformácie: Ako si vyzdobiť dom

zdroj: shutterstock zdroj: shutterstock

Jeseň k nám prišla aj so svojimi chladnými večermi a dažďami. Prechádzka s priateľmi v prírode je minulosťou a stále viac sa stretávame v útulných kaviarňach alebo doma.

Preto je stále viac aktuálnejšia otázka, ako si vybaviť interiér, v ktorom trávime stále viac času. My máme pre vás niekoľko odpovedí.

Jeseň je skvelý čas na zmenu vášho domova.

Tento reštart znamená zbaviť sa nepotrebných vecí. Vykonať audit v každej jednej miestnosti. Zahoďte nepotrebnú kozmetiku a staré balenia potravín, ku ktorým sa vaše ruky ani nedostali.  Rozdávajte nepotrebné oblečenie, obuv, doplnky a hračky pre deti. Skutočnosť, že už nie ste s nimi  spokojní, môže potešiť niekoho iného a váš priestor oslobodiť.

Miesto svetla, tepla a pohodlia

Inšpirujte sa obrázkami z internetu. Plédy, žlté listy, našuchorené svetre, šálky kakaa. V tom je to kúzlo. Urobte zo svojho domova miesto svetla, tepla a pohodlia. Použite hrubšie koberce. Zväčšite svoju knižnicu a urobte si zásoby sušienok. Oprášte rodinné tradície: spoločenské hry, pečenie koláčov alebo čítanie.

Nájdite si čas na nové záľuby

Jesenná prechladnutie je znakom začiatku novej etapy života. A očakávaním zmeny je šťastie. Urobte si čas na nové záľuby: kurzy, záľuby, šport. Zaregistrujte sa na kurzy francúzštiny, pretože v októbri je Paríž naozaj krásny.

Rozhodnite sa pre nové veci, no vytvorte si na ne doma priestor. Alebo renovujte časť domu či fasády so stále obľúbenou perodrážkou, ktorá priestor zútulní.

Užite si jesennú scenériu

Pozrite sa na padajúce žlté listy a hmlu nad mestom. Ak budete mať šťastie so scenériou za oknom, nenechajte si ujsť príležitosť si ju užiť. Na jeseň sa každé mesto stáva krásnym. Je dobré, ak máte široký parapet: tam si môžete dať vankúše a prikrývku, pripraviť voňavý čaj, zapnúť ľahkú hudbu - a vychutnať si krásu sveta.

Alebo si prečítajte skvelú knihu. Kochajte sa z krásy novej dlážkovice, ktorej dodajú ten správny šmrnc originálne lucerny so sviečkami.

Radujte sa zo všetkého okolo vás. Zariadenie domu, ktorý nechcete opustiť, si nevyžaduje veľa peňazí a úsilia. Pre pohodlie potrebujete aj predstavivosť a trochu času.  V zime sa náš domov stáva útočiskom pred vonkajším svetom a jeseň je prípravnou fázou pred skutočnými mrazmi. Naplňte ho  teplom, v ktorom si potom môžete užiť mesiace romantiky, pohodlia a pokoja.

Write a comment...
0 awesome comments!