Keď potrebujete, aby aj malá kuchyňa disponovala úložným priestorom

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: Africa Studio/shutterstock.com

Obytného priestoru je málo a našich požiadaviek na komfort a pohodlie veľa. Dopriať si preto luxus priestorného bývania viacerí z nás môžu s problémami len v obývacej izbe. Často však pritom zabúdame na fakt, že najmä pri varení a príprave chutných jedál v kuchyni je treba veľa miesta.

Ako si teda poradiť, keď potrebujete, aby mala aj malá a luxusná kuchyňa veľa úložného priestoru a miesta?

Malé kuchyne potrebujú dobré plánovanie

Ak máte malú kuchyňu, musíte využiť dostupný priestor naplno a so všetkými dostupnými možnosťami. K tomu je dôležité všetko dobre a dopredu naplánovať. Premerať priestor a nechať si profesionálmi vyrobiť objemnú a pritom krásnu kuchynskú linku na mieru.

Je dôležité pritom zohľadniť aj prípojky elektriny a vody. Nakoniec, práve tieto detaily rozhodujú o tom, kde sa nové elektrické spotrebiče a umývadlo umiestnia.

Problémom malých kuchýň býva aj nedostatok úložného priestoru. Každý, kto si preto kupuje malú kuchyňu, by mal vopred zvážiť, čo sa dá prípadne premiestniť do iných miestností, komory alebo pivnice. Rozhodujúcu úlohu v malom priestore má aj správne zvolené a praktické kovanie BLUM.

Nepreplňujte pracovnú plochu zbytočnými spotrebičmi

Aj v malej kuchyni potrebujete dostatok pracovného priestoru. Mala by mať aspoň 60 cm, aby bolo dosť miesta na krájanie zeleniny alebo vyvaľkanie cesta. Ak je to možné, pracovná plocha by nemala byť preplnená malými spotrebičmi, ako sú hriankovače alebo mixéry.

Využite moderný kuchynský drôtený program

Môžete ho inštalovať na potrebné miesta a získať viac priestoru na pohyb a prácu v kuchyni. Takýto moderný kuchynský drôtený program sa dobre udržuje v čistote, je kvalitný, pevný, veľa unesie a šetrí miesto.

Vyskúšajte rohový drez

Drez je nutnosťou, ale funguje aj v kombinovanom formáte. Navrhnutý ako rohový, ponecháva viac miesta pre prácu a prípravu jedál v každej mini kuchyni. Ak je miesta málo, postačí vám aj drez bez časti na odkladanie riadu.

Aplikujte do priestoru dobré osvetlenie

V optimálnom vybavení malej kuchyne zohráva veľkú úlohu aj osvetlenie. Okrem stropného svietidla by ste mali pracovať aj s LED bodovými alebo podskrinkovými svietidlami. To vytvára nielen elegantnú atmosféru, ale aj pracovné plochy pod nástennými dielmi sú optimálne osvetlené.

Prečítané: 699x
Späť hore
Vyberáme

Pozrite si tie najkrajšie reštaurácie a bary za rok 2015

Reštaurácia prevedená z kostola do gastronomického chrámu v Belgických Antverpách, bola...

4 najväčšie mýty o zdraví, ktorým stále veríte

Zdravie máme len jedno. Aby sme však ostali zdraví čo najdlhšie, snažíme sa robiť rôzne...

Najväčší showroom Audi otvorený v Dubaji

Skupina Al Nabooda otvorila v Dubaji najväčší showroom značky Audi na svete, v priestor...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk