Koľko peňazí, energie a času vám ušetrí správna izolácia nehnuteľnosti?

| Manworld.sk | Bývanie

Zistenie, že váš dom je nezateplený alebo nedostatočne izolovaný, vytvára v dnešnej dobe energetickej krízy rébus.

Kladiete si otázky typu, žiť ďalej tak, ako doteraz, alebo by ste mali investovať peniaze potrebné na správne zateplenie vášho domu? A koľko vám vlastne zateplenie  ušetrí peňazí a energie?

Odborníci uvádzajú, že kvalitná izolácia môže viesť k úsporám 15 % na chladení a kúrení a 11 % na celkovej spotrebe energie. Ak však stále nie ste úplne presvedčení, že váš dom potrebuje izoláciu, nevadí. Možno váš názor zmení náš článok.

Kvalita a účinok izolácie sú závislé od viacerých faktorov

Akákoľvek izolácia domu je lepšia ako žiadna! Výrazne zvyšuje komfort vášho bývania, pretože, vďaka zatepleným stenám, či už vonkajším zateplením alebo vnútornou izoláciou, máte kvalitnejší život v zime aj v lete. Získate tak nielen dobrý pocit, ale aj zdravšie prostredie, pretože izolácia vytvára hygienickú vnútornú klímu a teplé steny bez tepelných mostov zabraňujú tvorbe plesní!

Samozrejme, to, ako kvalitná izolácia bude fungovať v praxi, závisí od viacerých faktorov. Koľko reálne ušetríte na nákladoch na vykurovanie zateplením fasády, závisí od konkrétneho domu, hrúbky a súčiniteľa prestupu tepla izolačného materiálu a presného prevedenia, ktoré si zvolíte. V mnohých prípadoch dokážu situáciu zachrániť aj kvalitné plastové vchodové dvere!

Expandovaný polystyrén a armovacia mriežka sú základ

Aby ste so zvolenou izoláciou dosiahli požadovaný efekt a čo najviac ušetrili na vykurovania chladení domu, je dôležité si zvoliť správny izolačný materiál. Polystyrén, ktorý na fasáde dobre upevní špeciálna armovacia mriežka, je v našich podmienkach najžiadanejší a má to svoje výhody.

Je zo špeciálneho materiálu, ktorý má v sebe vzduchové bubliny, ktoré ako vieme, sú proti chladu alebo teplu skvelou membránou či bariérou. Pevný expandovaný polystyrén dokáže izolovať obvody plášťa budovy bez zbytočných problémov a konštrukčne náročných prác. Stačí si vybrať správnu hrúbku a s pomocou spomínanej mriežky a šikovných majstrov či vlastných rúk svoju nehnuteľnosť veľmi jednoducho izolujete.

Úspora nákladov do výšky 40 % nie je žiadna prehnaná fantázia, ale realita, o ktorej sa môžete presvedčiť priamo v praxi.

Zdroj obrázka: studiovin/Shutterstock.com

Prečítané: 118x
Späť hore
Vyberáme

Hluk nemusíte trpieť

V našom okolí sa neustále niečo deje. Aj vďaka moderným technológiám a strojom sme si t...

Doprajte svojmu telu a zmyslom intímny relax a príjemné uvoľnenie

Stav našej psychiky a jednotlivých zmyslov je na bode mrazu nielen v piatok po práci, a...

Podľa BMW už nebudeme pri jazde na motocykli potrebovať prilby

Snívali ste niekedy o jazde na motorke bez bezpečnostnej výbavy? Tak motocykel BMW Moto...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk