Majte psa pod kontrolou aj v záhrade

Iste sa všetci zhodneme na tom, že pes potrebuje veľa pohybu. Ak nie ste veľmi aktívny a veľa času trávite v práci, je pre toto domáce zviera ťažké vybiť všetku energiu len pri krátkej prechádzke ráno, prípadne večer.

Ideálne teda je, ak na psa nemáte dostatok času, radšej si ho ani nezaobstarajte. Ak ale máte rodinný dom s väčšou záhradou, nebude mu prekážať ani Vaša neprítomnosť. Nie všetky rasy potrebujú rovnako veľa pohybu. Niektorým neprekáža ani vylihovanie na terase, no každý pes by mal mať na výber. Ak teda môže behať vždy keď ho to napadne, nebude mať ani nutkanie ničiť Váš nábytok, či zeleň okolo domu, alebo dokonca Vaše obľúbené záhradné lehátka z exterio.sk.

Ani tu však netreba podceňovať jeho výchovu. Tá by mala byť nevyhnutnou v každom prípade. Chcete svojho psa mať predsa pod kontrolou. Nedôslednosť v tomto smere, ako aj ľahostajnosť môže vyústiť až vo vážny konflikt, kedy môže dôjsť aj k vážnym úrazom. Práve necvičené, alebo zle vycvičené psy sú pre svoje okolie nebezpečné, a to pre svoju rodinu určite nechcete.

Pes si však aj na záhrade vyžaduje neraz Vašu kontrolu. Občas totiž môže nájsť únikovú cestu a už sa Vám nikdy nevráti. Toto bolo pomerne bežné najmä v minulosti, no ani dnes netreba zabúdať, že je to zviera a je rovnako zvedavé, čo je za plotom. Čudovali by ste sa, čoho sú tieto tvory schopné, ak len chcú. Vysoký plot preskočí len veľké plemeno, no oveľa bližšie je všetkým ostatným hrabanie. Pokojne si tak „vykopú“ cestu aj z Vašej záhrady. Zabrániť mu v tom môžu často len podhrabové dosky, najmä ak je hrabanie veľkou záľubou aj Vášho psa.

Write a comment...
0 awesome comments!