Skip to main content

Na čo všetko nesmiete pri rekonštrukcií zabudnúť?

| Manworld.sk | Bývanie

Akákoľvek stavba si vyžaduje podrobné plánovanie. Nie len preto, že je to finančne náročné rozhodnutie, ale jej realizácia sa bude vykonávať pravdepodobne raz za mesiac. Preto si dopodrobna s nami prekontrolujte, či spĺňate všetky podmienky pre tento vážny krok.

Dobré financovanie je prvoradé

Postavenie vášho vlastného domu nebude realizované zrejme len z vašich zdrojov. Využívanie financovania stavby prostredníctvom úveru je najideálnejšie riešenie v súčasnosti. Je to spôsobené tým, že úrokové sadzby sa dostávajú na historické minimá a samozrejme, že aj celá ponuka takýchto finančných služieb je veľmi široká. Vyberajte si rozumne, aby vaša stavba a možno len plánovaná rekonštrukcia domu zvládla všetky náročné procesy.

Dôležitý je aj základ

Každý  dom si vyžaduje pevné základy, na ktorých vydrží stáť niekoľko desiatok rokov. Nesnažte sa na nich šetriť, lebo možno v nie príliš vhodnej chvíli sa vám to môže vypomstiť. So spodnou stavbou začnite čo najrýchlejšie po vyhĺbení základovej jamy. Ak si na to netrúfnete, máte k dispozícii spoločnosť, ktorá sa špecializuje na všetky stavebné práce rodinného domu a v prípade potreby vám sprostredkuje celú stavbu na kľúč.

Nezabudnite na bezpečnosť

Pri stavbe rodinného domu musíte myslieť aj na svoju bezpečnosť. Preto je nutné dodržiavať všetky stavebné predpisy, ktoré vám ukladá zákon. Aby nemala vaša stavba charakter tej čiernej a nepovolenej, mali by ste sa riadiť podľa stavebných povolení a  územných rozhodnutí. Bezpečnosť si môžete zvýšiť kontrolou hasiacich prístrojov, ktoré sa však stávajú súčasťou najmä verejných priestranstiev. Ak splníte tieto minimálne požiadavky, vašu stavbu rodinného sídla a domu naoza.

 

- PR článok

Prečítané: 6240x
Späť hore