Ochráňte svoj domov proti vtákom. Jednoducho a rýchlo

Stavba rodinného domu nie je jednoduchou záležitosťou. Dokonca ani obyčajná rekonštrukcia nie je zadarmo. Nové podlahy, okná a obklad v kúpeľni. Možno drobné, no finančne nákladné metódy, ako zo svojho domova opäť urobiť kráľovstvo. Ak ste ešte k tomu všetkému robili aj novú fasádu, určite vám toho na učte veľa neostalo.

Z tohto dôvodu by ste si krásu a dokonalý vzhľad vášho domu mali zachovať čo najdlhšie, a ak sa rozhodujete kúpiť žumpu v Banskej Bystrici, mali by ste popremýšľať aj nad inými vecami, ktoré vám ušetria každé jedno Euro.

Najmä na jar sa k našim príbytkom sťahujú vtáky, ktoré sa rozhodnú si prenajať na vašom dome kúsok miesta. Problém nastáva vo chvíli, keď si aj tie začínajú hľadať stavebný materiál na nové hniezda.

Špeciálne systémy na ochranu vašej fasády

V takomto prípade sú dobrým riešením účinné hroty proti vtákom. Nič drastické a nehumánne a oveľa prijateľnejšie, ako igelitové vrecká rozvešané v okolí vášho domu a nad oknami. Aby ste sa toho všetkého zbavili, mali by ste vyskúšať tieto špeciálne systémy ochrany vašej fasády.

Ako ich vyberať?

Ide o jednotlivé modely hrotov vyrobených z nerezovej ocele triedy AISI 301, na ktoré je poskytovaná až 5 ročná záruka, pričom ich životnosť sa odhaduje na minimálne 15 rokov. Sú to špeciálne kovové systémy, ktoré si môžete nainštalovať na vašu fasádu a dokonca aj strechu. Stačí si vybrať tie správne. Väčšinou by ste to však mali zvažovať podľa:

  • veľkosti vtákov, ktoré chcete odplašiť
  • šírky miesta, kde majú byť hroty umiestnené
  • a spomínaného materiálu

Materiál sme vám spomínali, preto je dobré si ešte pripomenúť veľkosť. K dispozícií sú veľké hroty proti holubom, čo je jeden z tých najväčších rozmerov. Na 1 m dĺžky si však môžete vybrať systém ochrany s počtom od 32 až do 108 hrotov. Rozhodujúca je samozrejme aj veľkosť plochy, kam ich potrebujete umiestniť. Tu je pre vás dôležitá aj šírka hrotov. V tejto ponuke je to až do 30 cm.

Ich montáž pomocou lepidla je naozaj jednoduchá a zvládnete ju určite aj sami. Výber necháme na vás, odporučenie ste už dostali. Neodkladajte to a vyriešte svoje problémy s ochranou už teraz.

Write a comment...
0 awesome comments!