Pokazená práčka: Čo všetko môžete urobiť pre jej rýchlu a lacnú záchranu?

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: photoschmidt/Shutterstock.com

Práčka sa už veľmi dávno stala jedným z najdôležitejších domácich spotrebičov. Veľmi často sa však stane a v tú najnevhodnejšiu chvíľu, že hneď po dovolenke, pred veľkou rodinnou návštevou alebo dôležitým výletom, sa bubon ani nepohne, aj keď treba nutne vyprať kopec bielizne. Je to ale dôvod na jej výmenu za nový model, alebo vám postačí vložiť do zariadenia len nový náhradný diel?

Priemerná životnosť väčšiny zariadení je päť až desať rokov. Obzvlášť drahé práčky však dokážu bez problémov fungovať aj 20 rokov. V určitom okamihu ich ale zasiahne opotrebovanie, ktoré sa dá opraviť alebo vyriešiť rôznymi spôsobmi. Ešte predtým ale musíte poznať dôvody najčastejších porúch.

Príznaky a možné príčiny chybnej práčky

Existujú rôzne dôvody, prečo práčka už nerobí to, čo by mala. V mnohých prípadoch to však nie je dôvod na jej odvoz do zberného dvora. Niekedy si stačí zaobstarať nové Electrolux náhradné diely a s pomocou odborníka je problém lacno a rýchlo vyriešený.

Chybná elektronika, vodným kameňom zanesené ohrievacie teleso, upchatý odtokový systém alebo pokazené gumové tesnenie dvierok vie zariadenie na pranie bielizne veľmi rýchlo odstaviť z prevádzky. Ak by teda k tomu z rôznych dôvodov prišlo, netreba kupovať hneď nový model práčky, ale investovať do výberu plne funkčného a oveľa lacnejšieho náhradného dielu.

S náhradnými dielmi vyriešite veľa vecí sami

Ak sa na práčke vyskytnú nejaké poruchy, nemusíte dvíhať telefón a volať zákaznícky servis. Pretože pomocou niekoľkých jednoduchých krokov môžete malé problémy rýchlo vyriešiť sami. Čo sa týka filtra na vlákna, klinového remeňa alebo výmeny rôznych hadíc, laici si často vedia pomôcť a opraviť práčku svojpomocne bez drahého odborníka. S neznalosťou často pomáhajú početné návody na internete!

K takejto svojpomocnej oprave si stačí zaobstarať kvalitné ohrievacie teleso Electrolux, vďaka  ktorému môže byť spojazdnenie zariadenia oveľa pohodlnejšie a lacnejšie. Samozrejme, predchádza tomu výber správnych komponentov.

Aby vám práčka slúžila dlho a bez problémov, oplatí sa myslieť aj na jej pravidelnú údržbu, ktorou jej predčasné znehodnotenie a opotrebovanie eliminujete na minimum a kvalita prania obľúbených pánskych tričiek nebude v čase, keď to najviac potrebujete, ohrozená.

Prečítané: 323x
Späť hore
Vyberáme

Top fakulta z Košíc ponúka Ukrajincom a Ukrajinkám štúdium, ktoré má budúcnosť

Technická univerzita v Košiciach podáva pomocnú ruku. Reaguje tak na vzniknutú situáciu...

Chcete vidieť to najdôležitejšie z New Yorku? Postačí vám aj 5 dní

New York City. Veľké Jablko. Veľké Mesto. Mesto, ktoré nikdy nespí. Hlavné mesto sveta....

Pripravení na izoláciu a drobné rekonštrukcie?

Jar je ideálna na to, aby ste cez zimu odkladané rekonštrukčné práce alebo drobné oprav...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk