Spôsoby, ako Váš dom spraviť zaujímavejším

| manworld.sk | Bývanie

Štýl človeka je viac než len to, čo nosí na sebe a čo má obuté. Súčasťou vás a vášho štýlu je aj váš domov. Chcete si ho lepšie zariadiť alebo upraviť? Tak čítajte ďalej!

Prinášame vám zopár skvelých tipov, ako si vaše pohodlie domova môžete ešte viac spohodlniť.

Farba

Jeden zo spôsob, ako si do svojho domu môžete pridať kúsok seba, je pomocou farieb. Je všeobecne známe, že určité farby zodpovedajú aj istej nálade. Svetlé farby majú tendenciu byť rozširujúce a vzdušné a taktiež miestnosť rozjasnia a rozveselia. Takýmito miestnosťami, ktoré by mali byť vymaľované svetlými farbami, sú kúpeľňa a kuchyňa, pretože sú to miestnosti, ktorým hovoríme „dobré ráno“. Tmavé a teplé farby zase vyžarujú hĺbku a intimitu. V takej obývačke môže pekne vyznieť kradmá slivková farba, ktorá pôsobí veľmi teatrálne. Alebo čo poviete na silný prvý dojem, keď niekto vojde do vášho domu a obklopí ho silná červená? Zelená farba, pokojná pre oko (a tiež spájaná s plodnosťou) môže byť dobrou farbou do spálne. Nech ste už ste akýkoľvek, vašu osobnosť môžete svetu vždy vypovedať pomocou farieb.

Miešanie starého a nového

Niektorí majú radi moderné, iní zas starožitné veci. Ale zmixovanie týchto dvoch kombinácií vytvára vizuálny záujem a zvodné napätie. Povedzme si napríklad, že od vašej babičky máte starý odkladací mahagónový stolík z roku 1930. Myslíte, že je nepoužiteľný? Omyl! Položte na neho peknú lampu na čítanie v tvare sochy a vytvorte tak nádherné a efektívne spolupôsobenie. Máte nejaký starý a netradičný jedálensky stôl? Poukladajte vedľa neho krásne akrylove stoličky. Máte modernú obývačku? Prestrite do jej stredu perzský koberec! Nech už máte doma čokoľvek, čo sa vám zdá nepotrebné kvôli dávnemu veku výroby, vždy to môžete skombinovať tak úžasne, že to bude vyzerať oveľa lepšie ako moderné veci. Rozmýšľajte, skúšajte a vytvárajte tak možné s nemožným.

Porušujte pravidlá

„Pravidlá sú na to, aby sa porušovali.“ Pokiaľ ide o interiér vášho domu, tento citát môžete na 100% porušiť.

Pravidlo: Vaša obývačka potrebuje gauč.

Nie tak celkom. Spravte neočakávanú vec tým, že do vašej obývačky si namiesto gauča dáte nádherné ležadlá tabakovej farby. Nie len že budú pohodlné, ale ešte vám aj ušetria miesto a vytvoria dojem intríg. Taktiež si tam môžete dať asymetrické stoličky spolu s roztomilým kobercom (napríklad zebru) a neobyčajným stolíkom (napríklad starý krčmový stôl). Nie všetko musí byť priame a zarovnané. Krásu môže nahradiť praktickosť.

Pravidlo: Každá izba má iba jeden význam

Nemusí to byť tak. Prineste si chuť vašej knižnice aj do kuchyne tým, že si tam vytvoríte malý čítací kútik s niektorými zaujímavými knihami na malej, ale praktickej poličke. Taktiež si tam môžete dať malý koberec. Tento výtvor pridá vašej kuchyni na intimite a taktiež naraz zjednocuje vašu gastronomickú a čitateľskú stránku. Podobne si môžete aj do vašej spálne dať pohodlné zamatové kreslo, ktoré vytvorí ďalšie miesto na sedenie.

Pravidlo: Stropy sa nemaľujú

A prečo by nie? Strop je predsa piata stena v izbe! A práve jeho maľba môže vyzerať krásne, dodať odvahu a ľudskému oku môže poskytnúť cestovanie v úžase.

Menej je viac

Žijeme v dobe, ktorá trvá na tom, že čím viac toho máte, tým lepšie. Avšak v interiéri to znamená len náhodné vyplnenie priestoru a tým pádom to je ako neporiadok. Pri plánovaní toho, ako vyplníte váš priestor by ste mali prihliadať aj na estetický vzhľad. Dôležité je zdôrazniť kvalitu a nie kvantitu vášho nákupu. Umiestnenie nábytku a jednej krásnej staromódnej stoličky vôbec nie je málo.

Ak máte okolo toho porozhadzované rôzne veci, radšej ich rýchlo upracte, aby ste tak mohli vytvoriť dojem ľahšieho prostredia. Používajte farby, ktoré vytvárajú jednoduchosť. Vyhľadávajte prírodné materiály, ktoré vyvolávajú organické teplo. Zvýraznite architektonické detaily a odstráňte zbytočné. Nechajte tam iba to, čo potrebujete a to, čo vynikne aj samo za seba. Menej je skutočne niekedy krajšie.

Prečítané: 8446x
Späť hore
Vyberáme

Komplet prídavných zariadení do vašej výroby

Aj napriek tomu, že človek je na vrchole potravinového reťazca a niet na planéte dokona...

Niš – neznámy cestovateľský poklad Srbska

Uvažovali Ste už, kam by Ste chceli vybehnúť na predĺžený víkend, keď sa situácia s cov...

Burj Khalifa a Hotel Armani

Burj Dubai sa stala najvyššou komerčnou a obytnou budovou na svete. Veža zahŕňa kancelá...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk