Skip to main content

Travertín a jeho nadčasová krása už aj u vás doma

| Manworld.sk | Bývanie

Travertínová dlažba je klasickou voľbou pre podlahy a steny, a to ako v interiéri, tak aj vonku. Je to všestranný a nadčasový materiál, ktorý každý jeden priestor zmení na nepoznanie.

Travertín je typ vápenca, ktorý sa väčšinou utvára v horúcich minerálnych prameňoch po celom svete. Ak sa pozriete do Wikipédie, predstaví vám travertín ako sedimentárnu horninu vyrobenú z uhličitanu vápenatého. Vďaka jeho vynikajúcim vlastnostiam sa ale stal dokonalou interiérovou dlažbou v nejednej domácnosti. Veľmi často sa využíva aj vo verejných budovách a sídlach, pretože jeho vysoko leštený povrch vytvára dokonalý dojem luxusu.

Jeho názov bol údajne odvodený od mena starobylého mesta Tibur- dnes Tivoli, v minulosti bol označovaný ako lapis tiburtinus, tiburský kameň a časom sa zmenil na travertín.

Obložte sa luxusom

Je to možné brať aj doslovne, pretože moderný travertínový obklad sa dá využiť na všetky povrchy, bez ohľadu na okolité podmienky. Je vysoko odolný proti vlhkosti, mechanickému poškodeniu a ľahko sa udržuje v čistote. Nehovoriac o jeho peknej povrchovej úprave.

Neprekáža ani dreveným schodom

V povrchu a charakteristickej štruktúre sa skrýva jeho jedinečnosť, ktorú vytvorila sama príroda. Je to kameň, ktorý do vášho interiéru dokonale zapadne. Veľmi dobre sa kombinuje aj s ostatnými materiálmi. Spolu s pevnými drevenými schodmi vytvoria príjemnú harmóniu, ktorá sa podpíše pod vašu spokojnosť.

Ako na jeho inštaláciu?

Travertín sa často používa ako stavebný materiál a možno ho vidieť v architektúre celej Európy. Ani u vás doma chýbať nemusí, pretože si ho jednoducho môžete objednať aj online. O jeho výhodách sa presvedčíte v momente, keď bude inštalácia dokončená.

Povrch, na ktorý bude tento prírodný kameň aplikovaný by mal byť rovný, dobre vyčistený a samozrejme suchý. Ak sa do toho pustíte už dnes, vianočná výzdoba bude dokonalým doplnkom, ktorý vynikne vďaka travertínovému pozadiu úplne inak. Tak smelo do toho priatelia.

Prečítané: 5633x
Späť hore