Skip to main content

Viac tepla a menej nákladov za energie?

| Manworld.sk | Bývanie

Dosiahnuť tento ideálny stav je v našich podmienkach často náročné. Už o pár dní sa ale ukáže, ako sme si svoj interiér na zimné mesiace pripravili. Ako sme si zaistili v dome teplo bez toho, aby to ohrozilo v máji alebo júni náš finančný rozpočet. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých a univerzálnych spôsobov, ako to dosiahnuť.

Potrebujete dobré plastové okná, protipožiarne dvere a kontrolu termovíznym meraním.

Ako si vybrať kvalitné plastové okná?

V dnešnej dobe je ponuka na trhu široká. A nerozhoduje ani typ sortimentu, ktorý aktuálne potrebujete. Ešte väčšou výhodou ale je, že ho môžete nájsť a objednať aj na internete. Platí to aj pre vaše nové plastové okná a dvere.

Pri výbere na internete je dôležité si všímať každý jeden popis produktu. O kvalite sa presvedčíte až na mieste, no vždy sa dá všetko veľmi jednoducho a rýchlo vymeniť. Vyberajte si firmu, ktorá vám môže dodať produkt okamžite a má ho skladom.

Pri plastových oknách je dôležitý materiál, počet komôr a kvalita skla a tesnenia. Ak si dáte pozor na každý jeden detail a nebudete sa báť investovať. Zaistiť vo vašom interiéri požadovaný teplotný komfort nebude vôbec problém.

Protipožiarne dvere nebudú len tesniť, ale aj chrániť

Veľmi veľké percento vytvoreného tepla uniká práve cez nedostatočne utesnené a izolované dvere. Aj pri ich kúpe dbajte na dôležité detaily a investujte len do tých najlepších a najpevnejších materiálov. Pri dverách nezabudnite ani na ich dôležitú ochranu pred požiarom. Platí to najmä v bytových komplexoch. Kvalitné protipožiarne dvere ochránia nielen vás, ale aj váš interiér.

Všetko skontrolujte s termovíznym meraním

Aby ste sa uistili, že všetky stavebné práce a rekonštrukcie prebehli podľa vašich predstáv a nikde v dome nevznikajú tepelné mosty, cez ktoré sa teplo stráca, mali by ste popremýšľať nad kontrolou. Kompletné termovízne meranie by vám v tomto smere malo poslúžiť najviac. Veľmi rýchlo a presne zanalyzuje rozloženie tepla snímaného objektu a v prípade výskytu, odhalí všetky nedokonalosti, chyby a nedostatky.

Prečítané: 2557x
Späť hore