Viete si vybrať správnu soklovú lištu pre vašu podlahu?

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: Artem Bruk/Shutterstock.com

Nová podlaha je položená, renovácia je v poriadku a jediné, čo teraz celému priestoru chýba, je zodpovedajúca soklová lišta. V čom sa však jednotlivé modely líšia vzhľadom na rôzne tvary profilov a ktorá soklová lišta je vhodná práve pre vašu podlahu?

Vďaka nášmu článku sa teraz môžete o problematike výberu soklových a podlahových líšt dozvedieť všetko, čo potrebujete vedieť.

Kvalitný a odolný materiál je základ

Bez ohľadu na vonkajší tvar je dôležité sa dôkladne pozrieť na materiálové zloženie, z ktorého je soklová lišta vyrobená. Podlaha je vďaka svojmu umiestneniu v priestore a účelu jednou z najviac zaťažených plôch, preto sú kvalita a odolnosť materiálu veľmi dôležité vlastnosti, na ktoré sa pri výbere novej soklovej lišty oplatí myslieť.

Tak napríklad, lišty z plastu sa ukázali ako lacný a robustný materiál. Vďaka vodoodpudivým vlastnostiam a vysokej pružnosti sa tento typ soklovej lišty používa hlavne na nerovných stenách a na podlahe v oblasti mokrej komory. Takéto lišty sú dostupné v mnohých rôznych farbách a výškach, takže si určite vyberiete a s pomocou kvalitného tesniaceho tmelu lištu na stenu aj jednoducho pripevníte.

Samozrejme, môžete si vybrať aj lišty fóliované z MDF dosiek, dyhované alebo celokovové lišty, ktoré už ale môžu byť o niečo drahšie.

Nepodceňujte dizajn

Pri výbere vhodných líšt je dôležité dbať aj na ich zladenie s príslušnou podlahou. Z tohto dôvodu by mala soklová lišta tvarovo a farebne ladiť s podlahou, ale aj materiálovými vlastnosťami a vhodnosťou do vlhkých miestností.

Odchýlky vo farbe alebo v dekore medzi podlahou a podlahovou lištou môžu byť zámerne nastavené ako akcenty. Záleží od toho, čo preferujete a akému štýlu ste vy a členovia vašej domácnosti podľahli. Veľmi vkusné a moderné je dnes, ak je farebný odtieň soklovej lišty totožný s odtieňom steny a v kontraste s farbou podlahy. Opticky to dokonca môže podlahu zväčšiť.

Prečítané: 17x
Späť hore
Vyberáme

Dizajn podľa Bugatti

Tradične ručné spracovanie talianskych majstrov, Bugatti ponúka nábytok pre náročných k...

Aký spôsob zoznamovania vyhovuje vám? Skúsili ste to už na zoznamke?

Internet nám ponúka množstvo príležitostí, vrátane osobného života. Jednou z nich, ktor...

O nás

Vítame Vás na stránkach www.manworld.sk, prinášame vám informácie zo sveta módy, biznis...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk