Vyložte si nohy po práci a pohodlne si oddýchnite

| Manworld.sk | Bývanie

Muži sú vo väčšine rodín tými, ktorí plnohodnotne pracujú aj vtedy, keď je žena na materskej či rodičovskej dovolenke. Či už ste zamestnancom a pracujete približne 40 hodín týždenne, alebo podnikáte a pracujete viac-menej nonstop, musíte si nájsť čas na oddych, a to ideálne každý deň aspoň na chvíľu.

Pánsky kútik bez detí

V prípade, že zastávate okrem hlavy rodiny aj rolu otca, určite ste neustále v kolotoči práci a starostlivosti o deti. Majte niekde urobený svoj pánsky kútik, kde si dáte pohodlný sedací vak, kam sa môžete po náročnom pracovnom dni aspoň na chvíľu zvaliť. Výhodou vaku je to, že jeho tvar sa prispôsobí vašim potrebám a vám už stačí len poobedná káva do ruky, prípadne noviny či kniha. Vysvetlite ostatným členom rodiny, že potrebujete na chvíľu vydýchnuť bez ich prítomnosti, načerpať energiu a potom sa im budete naplno venovať.

Verte, že tento vak si obľúbia aj ostatní vo vašej domácnosti a časom zistíte, že jeden určite nestačí. Chráňte si ten svoj a pre deti môžete zadovážiť menší vankúš či kreslo.

Miesto pre vás aj pre hostí

Okrem sedacieho vaku si môžete dať do svojej pracovne alebo do svojho kútiku menší rozkladací gauč, kde si pozriete v pokoji časť seriálu či film. Po práci si každý zaslúži chvíľu pre seba. Tento gauč môžete inokedy využívať aj ako extra lôžko, keď budete mať náhodou návštevu na prenocovanie. Samotný gauč nezaberá príliš veľa miesta a v prípade potreby ho roztiahnete, pričom mnoho modelov má zároveň aj úložný priestor. Takto získate hneď niekoľko výhod v jednom.

Nezabúdajte, že vy síce pracujete a môžete si po príchode domov oddýchnuť, no vaša žena je v neustálom kolobehu starostlivosti o deti, preto je fér ju následne aj vystriedať, nech si aj ona môže pokojne vyložiť nohy a aspoň na chvíľu si vydýchne. Nájdite balans medzi povinnosťami a relaxom aj vy, aj vaša partnerka.

Zdroj obrázku: VadosLoginov / Shutterstock.com

Prečítané: 1739x
Späť hore
Vyberáme

Nová kolekcia pánskych hodiniek D&G

Taliansky módny dom Dolce & Gabbana odhalil novú kolekciu hodiniek pre pánov prostr...

Zoznámte sa s prepravou budúcnosti

Dnešné autobusy majú zlú povesť pre ich veľkosť a pomalosť, tie ktoré sú ekologické, sú...

Miliardársky život: zámok za 100.000.000 dolárov

Ruský miliardár Yuri Milner zaplatil najvyššiu sumu zaznamenanú na kúpu jedného domu v ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk