Vytvorte si pre relax na záhrade ideálne podmienky

Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com

Mnohí určite súhlasia s tým, že záhrada je skvelým miestom na oddych. A teraz v období cestovných obmedzení to platí dvojnásobne. Aby to ale bolo naozaj dokonalé, potrebujete si tento priestor aj správne zariadiť a vybaviť tým, čo považujete za potrebné.

Preto, ak si chcete skutočne užiť svoju dovolenku, zariaďte si túto oázu pokoja, kde vás nikto nebude rušiť, ku svojej maximálnej spokojnosti. Máme pre vás dobrú sadu vrtákov a niekoľko dobrých nápadov, ktoré sa vám pri renovácií záhrady určite zídu.

Vytvorte si súkromie

Oddeľte svoju záhradu od vonkajšieho sveta v maximálnej možnej miere. Malé dvere na podpere, plot s bránkou, alebo špeciálna fólia vám umožnia ponoriť sa do relaxácie bez zbytočného ruchu a zvedavých pohľadov z okolia.

Všetko v súlade s prírodou

Naozaj chcete pri prechádzke alebo relaxe na záhrade obdivovať betónové alebo kamenné dlaždice? Ťažko. Záhrada je príroda, nie výstava výsledkov civilizácie. Preto zakryte chodníky štrkom alebo mulčovaciou kôrou. Alebo si vyberte iné dostupné spôsoby, postavte si napríklad altánok. Dôležité je, že výsledkom bude  skutočne „tajné“ miesto obklopené zo všetkých strán prírodou, ktorá lieči.

Ak by si to vyžadovalo väčší zásah alebo použitie špeciálnej frézy na kov, berte to ako investíciu do svojho pohodlia, zdravia a komfortu.

Nastavte správny rytmus

Rytmus nie je len v hudbe, ale aj v prírode. Vytvorte si preto v záhrade rytmickú kompozíciu opakujúcich sa prvkov. Môže ísť napríklad o farebné gule na stranách chodníkov, ktoré vás vyzývajú a volajú na prechádzku do záhrady.

Ďalšími možnosťami sú veľké kvetináče, kamene alebo guľovité kríky, akým môže byť vždy zelený krušpán. Pokúste sa rozmiestniť veci a nový záhradný nábytok dostatočne ďaleko od seba, inak bude záhrada vyzerať preplnená.

 

Write a comment...
0 awesome comments!