Využite väčší úhrn zrážok v prospech vašej záhrady a peňaženky

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: TRR/Shutterstock.com

Posledné dni boli plné dažďa a ani predpovede počasia žiadnu veľkú zmenu k lepšiemu nehlásia. Vám to môže byť ale úplne jedno, pretože máme pre vás príklad toho, ako môžete z celej tejto situácie vyjsť ako víťaz a nie porazený.

Zber dažďovej vody nie je len praktickým riešením, vďaka ktorému nemusíte zbytočne plniť veľkú betónovú žumpu drahou pitnou vodou z vodovodu, ale aj príležitosťou na zlepšenie estetiky letnej chaty alebo predmestskej oblasti. Moderné dekoratívne nádrže na dažďovú vodu umožňujú efektívne skladovanie vody, majú jednoduchý vzhľad a vynikajúce výkonové charakteristiky.

Prečo zbierať dažďovú vodu?

Najprirodzenejším a najľahším spôsobom polievania záhradných rastlín je zber dažďovej vody. Jednoducho umiestnite na záhradu špeciálnu nádrž na vodu a prirodzene sa naplní. Samozrejme, vo väčšine regiónov krajiny iba dažďová voda zhromaždená v nádrži nebude stačiť na úplné zabezpečenie zavlažovania. Každá kvapka tejto tekutiny je ale vzácna, pretože sama o sebe má dažďová voda niekoľko výhod:

  • Dažďová voda je mäkšia, preto je vhodnejšia na zalievanie rastlín;
  • Vlhkosť zhromaždená v nádrži sa najviac zhoduje s biochemickými vlastnosťami tej, ktorú rastliny dostávajú prirodzene, preto zalievanie takouto vodou účinnejšie stimuluje metabolizmus a rast rastlín;
  • Táto voda je úplne zadarmo, takže je to aj úspora pre tých, ktorí nechcú za vodu platiť peniaze navyše.

Zber dažďovej vody je riešením, ktoré sa v poľnohospodárskych činnostiach používa od nepamäti a dnes nielen pre narastajúce ceny za spotrebu pitnej vody, znova naberá na aktuálnosti. Navyše s pomocou moderných nádob sa tento proces stal oveľa jednoduchším a získal si veľa fanúšikov, ku ktorým sa môžete zaradiť aj vy.

Nádrže, o ktorých nikto nebude vedieť

Ich umiestnením do zeme sa nijako nenaruší vzhľad vašej záhrady a využitie obľúbeného záhradného nábytku bude rovnako plnohodnotné ako predtým. Stačí sa len presvedčiť a so správne veľkou nádržou na dažďovú vodu ušetriť.

Prečítané: 405x
Späť hore
Vyberáme

Ako sa pripraviť na nezabudnuteľnú grilovačku

Čerstvý vzduch, vôňa rozžeraveného uhlia, v ruke pivo, skvelá partia a úžasné jedlo. Aj...

Vyberte si tie správne kachle

Zbožňujete víkendy na svojej chate, ten pokoj, tú prírodu, to ticho. Vždy si tam skvelo...

Plánujete rekonštrukciu alebo menšiu opravu? Tieto doplnky vám môžu pomôcť

Ľudia, ktorí vlastnia rodinný dom alebo byt, musia myslieť na niekoľko vecí a každý jed...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk