Skip to main content

Využite väčší úhrn zrážok v prospech vašej záhrady a peňaženky

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: TRR/Shutterstock.com

Posledné dni boli plné dažďa a ani predpovede počasia žiadnu veľkú zmenu k lepšiemu nehlásia. Vám to môže byť ale úplne jedno, pretože máme pre vás príklad toho, ako môžete z celej tejto situácie vyjsť ako víťaz a nie porazený.

Zber dažďovej vody nie je len praktickým riešením, vďaka ktorému nemusíte zbytočne plniť veľkú betónovú žumpu drahou pitnou vodou z vodovodu, ale aj príležitosťou na zlepšenie estetiky letnej chaty alebo predmestskej oblasti. Moderné dekoratívne nádrže na dažďovú vodu umožňujú efektívne skladovanie vody, majú jednoduchý vzhľad a vynikajúce výkonové charakteristiky.

Prečo zbierať dažďovú vodu?

Najprirodzenejším a najľahším spôsobom polievania záhradných rastlín je zber dažďovej vody. Jednoducho umiestnite na záhradu špeciálnu nádrž na vodu a prirodzene sa naplní. Samozrejme, vo väčšine regiónov krajiny iba dažďová voda zhromaždená v nádrži nebude stačiť na úplné zabezpečenie zavlažovania. Každá kvapka tejto tekutiny je ale vzácna, pretože sama o sebe má dažďová voda niekoľko výhod:

  • Dažďová voda je mäkšia, preto je vhodnejšia na zalievanie rastlín;
  • Vlhkosť zhromaždená v nádrži sa najviac zhoduje s biochemickými vlastnosťami tej, ktorú rastliny dostávajú prirodzene, preto zalievanie takouto vodou účinnejšie stimuluje metabolizmus a rast rastlín;
  • Táto voda je úplne zadarmo, takže je to aj úspora pre tých, ktorí nechcú za vodu platiť peniaze navyše.

Zber dažďovej vody je riešením, ktoré sa v poľnohospodárskych činnostiach používa od nepamäti a dnes nielen pre narastajúce ceny za spotrebu pitnej vody, znova naberá na aktuálnosti. Navyše s pomocou moderných nádob sa tento proces stal oveľa jednoduchším a získal si veľa fanúšikov, ku ktorým sa môžete zaradiť aj vy.

Nádrže, o ktorých nikto nebude vedieť

Ich umiestnením do zeme sa nijako nenaruší vzhľad vašej záhrady a využitie obľúbeného záhradného nábytku bude rovnako plnohodnotné ako predtým. Stačí sa len presvedčiť a so správne veľkou nádržou na dažďovú vodu ušetriť.

Prečítané: 869x
Späť hore