Zabezpečte si pokojný spánok

Ten už dávno totiž nie je samozrejmosťou. Okrem nedostatku času, chýba práve aj nočný kľud. Ak robíte len cez deň, je dôležité dodržiavať presný harmonogram.

Ponocovanie počas víkendov a následné dospávanie celého týždňa Vás nijako neuspokojí. Ak sme unavení, má to zásadný dopad aj na naše zdravie. Sme tak oveľa náchylnejší na rôzne choroby, ale aj na stres. Iste nechcete v týchto dňoch ležať doma v posteli v horúčkou, či na opačné pohlavie vplývať ako chodiaci zombie. To Vám na atraktivite rozhodne nepridá, a tak radšej investujte 6 až 8 hodín svojho času denne a dobre sa vyspite.

Práve toto je ideál, ktorý potrebuje väčšina z nás. Krátkodobo si vystačíme aj s málom, no to sa na nás skôr, či neskôr podpíše. Naprávať takéto následky Vás tak bude stáť podstatne viac, ako jeden víkend v posteli.

Na dostatok ale aj výdatnosť spánku by sme preto mali dbať všetci rovnako. Aj popri práci je predsa možné všetko plánovať tak, aby ste večer mohli nerušene padnúť do postele. Neraz je však práve slovko „nerušene“ zásadné a má veľký dopad na kvalitu spánku. Väčšina z nás totiž býva v panelákoch a občianska vybavenosť má aj svoje úskalia, a to najmä hluk zo susedstva. Počuť je tak všetko aj z ulice, čo najmä pri rušnej ceste môže vyústiť až k problémom so spánkom. Nesnažte sa na hluk zvyknúť, ale ho zadržte mimo Vášho domova. Na to postačia lacné plastové okná, ktoré vyriešia aj úniky tepla. Hľadať ich môžete na udosk.sk.

Ďalším nemenej dôležitým faktorom pre Váš dobrý spánok je samozrejme matrac. Na gauči síce vyležíte opicu, no ráno Vám nie je oveľa lepšie a alkohol nie je jediným vinníkom. Kvalitný matrac je tak nutnosťou a naviac Vás poteší aj cena, pretože sa predávajú aj matrace 1 + 1. Takúto akciu ponúka aj stránka zdravotne-matrace.sk.

Write a comment...
0 awesome comments!