9 vlastností Google Maps, o ktorých ste možno ani netušili

ilustračná fotografia ilustračná fotografia

Google Maps sú veľmi užitočným a nápomocným nástrojom kedykoľvek, keď sa potrebujeme dostať z bodu A do bodu B, a nepoznáme trasu. Používame ho takmer všetci, avšak vedeli ste, že okrem základnej funkcie správnej navigácie majú Google Maps aj množstvo ďalších funkcií? Tu sú niektoré z nich, o ktorých ste možno ani netušili!

GPS vám presmeruje trasu automaticky podľa dopravy

Súčasťou Google ja aj dopravu monitorujúca sieť s názvom Waze, ktorá vodičovi hlási podmienky na ceste, rýchlostné obmedzenia či nehody. Použitím týchto cenných a dynamických údajov sa navigačný systém Google prispôsobí tak, aby v prípade zmeny podmienok pre vás okamžite vybral tú najlepšiu trasu.

Ukladanie máp offline v prípade, že cestujete bez WiFi

Jednou z funkcií, ktoré Google ponúka, je aj sťahovanie vašich vlastných máp podľa vlastnej špecifikácie. Na mapách, ktoré ste si už stiahli, si môžete približovať a odďaľovať detaily ako len chcete, a to bez nutnosti internetového pripojenia. Ak si chcete stiahnuť nejakú oblasť pre offline prezeranie, zadajte do vyhľadávania miesto a napravo od tlačidla zdieľania kliknite na „stiahnuť“. Druhým spôsobom je vyhľadanie „offline oblastí“ v menu a následné vyhľadanie miesta.

Plánovanie lyžiarskej dovolenky

Google Maps nie sú len o cestných trasách, ale zahŕňajú aj cyklistické a lyžiarske trasy. Vyhľadajte si svoje stredisko a potom si ho priblížte, aby ste videli detaily o trasách. Tento trik môžete spojiť s predchádzajúcou funkciou – v horách totižto môže byť internet často problémom.

Rýchla orientácia

Aký je váš zmysel pre orientáciu? Google vám v tom chce pomôcť. Ak neviete, ktorým smerom idete, kliknite na kompas v pravom hornom rohu obrazovky a mapa sa prispôsobí tak, aby zodpovedala smeru a perspektíve reálneho sveta.

Použitie najjednoduchšej cyklistickej trasy

Ak ste milovníkom cyklistiky, táto funkcia je pre vás ako stvorená. Google Maps vám totiž ihneď poskytnú informácie o tom, či vaša jazda na bicykli smerom domov bude vražedné stúpanie alebo pokojná jazda. Tí najdravší jazdci budú chcieť trénovať na tom najstrmšom kopci, zatiaľ čo väčšina z nás si vyberie tú najrovnejšiu cestu, aká len existuje.

Ukladanie najbežnejšie používaných adries pre rýchlejšiu navigáciu

Pri ceste do práce alebo domov nemusíte stále písať celú adresu – stačí napísať „domov“ alebo „práca“. V postrannom menu Google Maps jednoducho kliknete na „Vaše miesta“ a potom si vaše adresy uložíte pod príznačným názvom.

Používanie Zoznamov pre spravovanie vašich dovoleniek a výletov

Google nedávno spustil novú funkciu, ktorá vám umožňuje vytvárať, aktualizovať a zdieľať zoznamy miest, ktoré chcete navštíviť. Chcete vedieť ako nato? Najprv si vyhľadáte svoje miesto, potom naň kliknete, následne dáte „Uložiť“ a napokon si vyberiete zoznam, do ktorého vaše miesto chcete pridať.

Určenie správneho času pre nákupy alebo získania dobrého miesta v bare

Ešte predtým, než vyrazíte z domu, Google Maps vám povedia, aké rušné je dané miesto, na ktoré sa chystáte. S vybranými obchodnými alebo inými miestami vám mobilná aplikácia poskytne denný hodinový rozpis, ktorý ukazuje rušnosť premávky a pohybu ľudí.

Zdieľanie miesta

S mobilnou aplikáciou Google Maps môžete takisto so svojimi priateľmi zdieľať miesto, na ktorom sa práve nachádzate. Môžete to urobiť tak, že kliknete na modrú bodku, ktorá predstavuje vašu fyzickú polohu na mape, a následne kliknete na „Zdieľanie umiestnenia“. Okrem toho si takisto môžete zvoliť s kým to chcete zdieľať a na ako dlho.

Write a comment...
0 awesome comments!