Skip to main content

Akú hodnotu má pre FC Barcelona Qatar Airways ako sponzor?

| manword.sk | Cestovanie

Každý futbalový fanúšik pozná túto značku. Nie, nie je to žiadny výrobca kopačiek či futbalových dresov, je to sponzor.

Sponzor, ktorého meno na svojich dresoch nosí jeden z najbohatších a najúspešnejších futbalových klubov na svete – FC Barcelona. Týmto sponzorom je letecká spoločnosť Qatar Airways, ktorá patrí medzi najluxusnejších dopravcov po oblohe. Keby ste mali záujem, najluxusnejšiu letenku v prvej triede si môžete kúpiť za desiatky tisíc eur. Lenže to nie je iba obyčajná letenka, je to nezabudnuteľný zážitok. Máte pocit, že letíte v luxusnom hotelovom apartmáne. A ako funguje spolupráca s Barcelonou?

Barcelona bola dlhodobo bez sponzora

Barcelona bola dlhodobo bez sponzora, nie preto, že by žiadneho nevedela nájsť, ale preto, že to bolo o hodnotách. Prvýkrát sa na barcelonských dresoch objavil „sponzorský“ nápis v roku 2006, bolo tam napísané veľkými žltými písmenami UNICEF. Barcelona sa zaviazala, že okrem používania loga tejto neziskovej organizácie na dresoch jej bude ročne prispievať aj 1,25 milióna €. Po logu UNICEF nasledovala ďalšia nadácia – Qatar Foundation, ktorú po pár rokoch vystriedali práve Qatar Airways. Zoznámenie barcelonských fanúšikov s novým sponzorom nebolo úplne najpozitívnejšie, lebo mali pocit, že Barcelona opustila svoje hodnoty. Počas najnovších informácií by táto letecká spoločnosť mala FC Barcelona priniesť od sezóny 2015/2016 ročne neuveriteľných 90 miliónov dolárov.

Letenky nielen pre milionárov

Hoci Qatar Airways investuje milióny do sponzoringu, vy nemusíte byť milionár, aby ste leteli touto spoločnosťou. Jasné, prvá trieda je iná galaxia, no let klasickou economic class nie je nič nemožné. Letenky do zaujímavých svetových metropol kúpite už za normálne ceny. Letieť môžete napríklad aj z Viedne, kde ste za pár hodín autom, nech pochádzate z ktoréhokoľvek kúta Slovenska. Parkovanie vo Viedni na letisku nie je žiadny problém, o auto sa vám postarajú a vy si môžete užiť let ekonomickou triedou, ktorá vyzerá ako prvá trieda ostatných leteckých spoločností.

 

- PR článok

Prečítané: 7288x
Späť hore
Vyberáme

Skvelé rady, ako bez námahy a straty času na vždy čistý sprchový kút

Chce sa vám pri pohľade na sprchový kút plakať? Škvrny od vody a vodného kameňa sú odol...

Čínsky podnikateľ zničil svoje Maserati

Bohatý čínsky podnikateľ a zároveň vlastník športového Maserati sa rozhodol najať štyro...

Rozvodové poistenie

Jednou z dôležitých súčastí finančného plánovania, je vyhodnocovanie rizík. To znamená ...