Skip to main content

Burj Al Arab oslavuje 15 rokov

| manworld.sk | Cestovanie

Burj Al Arab, považovaný za najluxusnejší hotel sveta a vlajková loď spoločnosti Jumeirah Group. Tento rok oslavuje svoje 15. narodeniny, a to vo veľkom štýle. 321 m vysoký hotel je postavený na umelom ostrove, iniciátorom stavby bol Shejk mohammed bin Rashid Al Maktoum - predseda vlády Spojených Arabských Emirátov a vládca emirátu Dubaj.

1. decembra bude hotel hostiť veľkolepý ohňostroj v kombinácii s 3D projekciu zobrazujúcou sa na bielej plachte budovy.

Stavba hotela začala v roku 1994 a podieľalo sa na nej 250 návrhárov z Veľkej Británie, USA a Dubaja, 3000 firiem a dodávateľov a v jednu chvíľu pracovalo na stavbe 3500 robotníkov. Hotel bol oficiálne otvorený 1. decembra 1999.

Burj Al Arab je vyšší ako Eiffelova veža a len o 60 metrov nižší ako Empire State Building. 15. výročie bude pokračovať v priebehu celého roka 2015 pod názvoj "Best Of Burj". Balíček zahŕňa to najlepšie čo tento hotelový skvost môže ponúknuť, a to napríklad odvoz automobilom Rolls-Royce Phantom, luxusné apartmány, šesť chodové degustačné večere a vlastné kúpele.

V prípade ak plánujete využiť túto ponuku počas narodeninového roka, ceny balíčka začínajú od 1200 Eur za noc, alebo si môžete vystačiť so sledovaním osláv na sociálnych sieťach hotela.

Zdroj: luxuo.com

Prečítané: 11105x
Späť hore