Skip to main content

Dovolenka - Dubaj

| menworld.sk | Cestovanie
Dovolenka - Dubaj

Kam vyraziť v lete tento rok?

Keď skombinujem požiadavky ako sú napríklad garancia slnka a dostatok aktivity od rána do večera aby som sa nenudil, je to, čo hľadám práve v Dubaji.
Ak chcete navštíviť Dubaj už nebudete potrebovať turistické víza, od marca 2014 cestujú slovenský občania na turistické účely bez víz.

Podľa odporúčaní niektorých internetových stránok je treba byť opatrný pri návšteve tejto krajiny počas ramadánu. V tomto období je zakázané jedenie, pitie a fajčenie na verejnosti v denných hodinách. Prosím majte na pamäti tieto obmedzenia, ak plánujete dovolenku v Emirátoch počas tohto obdobia.

V zimnom období je na Dubaji od novembra do marca príjemná teplota v priemere 20 stupňov Celzia. V lete je tu oveľa teplejšie, teplomer ukazuje niekedy aj na 45 stupňov. Takže ak sa vám nepáči extrémne teplo radšej sa vyhnite Emirátom počas letných mesiacov, čo ni je môj prípad. Radšej dusno ako zima.

V posledných desiatich rokoch sa v Emirátoch masívne stavalo. Za toto obdobie sa vystavali ubytovacie zariadenia s kapacita 45.000 hotelových izieb. Hoci Dubaj Holiday  je často spájané s luxusnými hotelmi. Je tu obrovský výber ubytovania. K dispozícii je rôznorodé ubytovanie od veľmi luxusného s hodnotením *******, ku ktorým patrí napríklad prepychový Jumeirah Burj Al Arab

 

Na špičke je aj veľkolepý Palm Jumeirah ktorý sa nachádza v Perzskom zálive spolu s hotelom Atlantis, s ponukou 1373 izbieb s vlastným vodným parkom. Je to ideálne miesto pre dovolenku v DUBAJI pre rodiny s deťmi.
 
 
 

Ak ste unavení zo slnka nájdete tu dostatok nákupných centier a predajní so značkovým oblečením, šperkami, elektroniky za veľmi nízke ceny.
 
DUBAJ je extrémne bezpečné miesto k návšteve ak budete dodržiavať zákony a zvyklosti krajiny. Opilosť je však na verejnosti odsudzovaná, takže ak plánujete divoké akcie potom radšej odporúčam Ibizu, alebo grécke ostrovy. Kúpa alkoholu v hotelových baroch môže byť dosť drahá, odporúčané sú tzv. Duty free obchody, ktoré môžete navštíviť po príchode na Dubaj. Kde je alkohol oveľa lacnejší.

Dúfam, že tieto tipy vás navnadili a ako drvivá väčšina návštevníkov Dubaja zažijete úžasnú dovolenku v slnečných Emirátoch.

 

Prečítané: 19365x
Späť hore