Dubaj si chce zachovať prvenstvo v najvyššie postavenej vyhliadke na svete

| Manworld.sk | Cestovanie

Najvyšší mrakodrap na svete, Burj Khalifa, stratí svoju korunu pred rokom 2020. Predseda developerskej spoločnosti Emmar oznámil, že vybudujú novú vyhliadku, ktorej výška prekoná vyhliadku v mrakodrape Burj Khalifa. Podľa jeho slov pôjde o "dar" pre Dubaj, ktorý bude v roku 2020 hosťovať výstavu Expo.

Novú rozhľadňu navrhol španielsko-švajčiarsky architekt Santiago Calatrava Valls a bude stáť približne jednu miliardu dolárov. Veža nebude slúžiť iba na vyhliadku, budú v nej umiestnené reštaurácie a hotel.

Mrakodrap Burj Khalifa bol otvorený v roku 2010, je vysoký 828m a stál viac ako 1,5 miliardy dolárov. Dubaj ako taký má povesť priekopníka pre budovanie futuristických budov, ktoré tvoria jeho panorámu.

Nová veža bude štíhla a mala by pripomínať minaret, k zemi bude pripevnená lanami. Nie je to ale prvý a ani jediný pokus o prekonanie Burj Khalify. Výstavba Kráľovskej veže v Saudskej Arábii je v plnom prúde a jej výška má prekonať kilometer.

Ľudská snaha prekonávať vlastné rekordy a súperiť o prvenstvo vo výstavbe mrakodrapov ženie architektov a developerov k výstavbe čoraz vyšších budov. Necháme sa prekvapiť čo prinesie nový rekord po roku 2020.

 

Zdroj: luxuo.com

Prečítané: 8321x
Späť hore
Vyberáme

Začal predaj vstupeniek do nového Ferrari parku v Španielsku

Na jar tohoto roku sa otvoria brány nového zábavného parku Ferrari Land v španielskom P...

Toto sú najluxusnejšie pánske vône, v bežnej parfumérií ich nehľadaj.

Všetci vieme, že vysoká cena sa nemusí zhodovať s kvalitou výrobku. Napriek tomu, je ve...

Ako sa vyhnúť krádeži na dovolenke?

Keď sú ľudia ďaleko od domova, hľadajú relax, zábavu a často so sebou nosia rôznu techn...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk