Skip to main content

Európa či Afrika? Kde sa vám bude viac páčiť?

| manworld.sk | Cestovanie

Dovolenky klopú na dvere hlasnejšie a hlasnejšie, slnko praží silnejšie a silnejšie a ponuka cestovných kancelárií je menšia a menšia.

Nikto si nechce nechať nákup či výber destinácie na poslednú chvíľu. A ako ste na tom vy? Už viete, kde pôjdete? Vybrať si dovolenku, hlavne vtedy, keď na ňu ide viac ako jeden človek, je náročné. Ten chce ísť do Grécka, ten do Španielska, tá do Karibiku a oni na Zemplínsku Šíravu. A potom sa dohodnite. Keď sa nedohodnete, choďte tam, kde to nikto nenavrhoval. Mám pre vás pár tipov.

Ostrov lásky v Európe

Alebo aj Afroditin ostrov, viete, ktorý štát takto prezývajú? Cyprus, ostrov, ktorý je už viac ako 40 rokov rozdelený na dve časti. Severná časť Cypru je turecká a južná zase grécka. Každopádne, keď si vyberiete dovolenku na Severnom Cypre získate výnimočný mix rímskej, byzantskej, gréckej a tureckej architektúry, skvelého jedla, veď Gréci a Turci patria medzi európsku špičku, čo sa týka gastronómie a priezračné tyrkysové more s jemným svetlými pieskom. A čo dostanete na južnej časti Cypru? To isté, len tam bude viac Grékov.

Perla severnej Afriky

Sever Afriky patrí medzi najrozvinutejšie časti tohto kontinentu. A čo by ste povedali, keby ste navštívili najmenší a zároveň najrozvinutejší štát severnej Afriky? Ktorý to je? Tunisko, perla Afriky, maličký štát so Stredozemným morom, vôňa korenia, pestrofarebné trhy plné ľudí, tovar od výmyslu sveta, pláže s priezračným morom, úzke uličky, príťažlivá architektúra. Aj toto je dovolenka v Tunisku. Lákavá predstava, čo poviete?

Pozor na nohy

Istotne to poznáte, ale pre istotu to zopakujem – dávajte si pozor na nohy. Ostrý kameň, rozbité sklo, hrdzavá konzerva – toto všetko vám môže pokaziť dovolenku. Preto vždy choďte do mora v sandáloch, šľapkách, cvičkách, v čomkoľvek, čo vás ochráni. Nepokazte si dovolenku nepozornosťou, neoplatí sa to.

 

- PR článok

Prečítané: 9295x
Späť hore
Vyberáme

Najlepšie tipy na bezpečnú poľovačku

Ak sa pripravujete na loveckú sezónu a očakávate od nej ten najlepší výsledok, musíte m...

Rolls Royce Phantom sa pripojil k vozovému parku polície v Abu Dhabi

Roll Royce Phantom sa stal najnovším prírastkom do flotily super vozidiel policajného z...

Vyčistite si fasádu a zabudnete na zlú náladu

Naše pohodlie je závislé od množstva faktorov. Interiér a doplnky, ktorými sa obklopuje...