Skip to main content

Inteligentná batožina, ktorá nasleduje svojho majiteľa bez pomoci!

| manword.sk | Cestovanie

Tento príbeh nevznikol na CES 2016 akoby si mnohí mysleli a reprezentuje niečo, po čom cestujúci túžia už poriadne dlhú dobu. Kufor, ktorý netreba držať a svojho majiteľa nasleduje sám.

Len si to predstavte, v letiskovej hale s batožinou a zároveň voľnými rukami, kufor vás nestratí z dohľadu. Inteligentnú batožinu vyvinula Izraelská robotická spoločnosť, celý proces je riadený pomocou aplikácie v smartphone a technológiou bluetooth.

Kufor jazdí len na rovnom povrchu, takže najlepšie využitie je v letiskových a hotelových halách. Aj keď je kufor v ranných fázach testovania, výrobca dúfa že do predaja by sa mohol dostať do jedného roka.

Senzory na batožine pomáhajú vyhnúť sa prekážkam, zároveň USB porty poslúžia na nabíjanie prenosných zariadení. Ak máte obavy z odcudzenia, batožina je vybavená alarmom. To však nie je všetko, vstavaná váha vás môže informovať o hmotnosti a upozorniť na prekročenie povoleného hmotnostného limitu.

Inteligentné sledovanie batožiny nie je taká novinka, existujú zariadenia, ktoré si vložíte do kufra a pomocou aplikácie, emailu alebo sms správ informujú o svojej polohe.

Bluesmart je navrhnutý ako inteligentná príručná batožina so vstavaným GPS.

 

Zdroj: luxuo.com

Prečítané: 6454x
Späť hore
Vyberáme

30 potravín, ktoré by nikdy nemali chýbať

Už ste sa ocitli v trápnej situácii, keď prišli priatelia alebo rodina a vo vašej chlad...

Viete si vybrať správnu košeľu?

Každý správny chlap by mal mať vo svojom šatníku aj elegantnú košeľu. Zabudnite na ...

Fandíte HC Slovan? Podporte ho aj mimo štadióna!

Sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017 sa pomaly rozbieha a ak fandíte HC Slova...