Milujete Taliansko? Naplánujte si dovolenku na Sardínii

Sardínia je jedna z najkrajších oblastí Talianska, ktorá sa nachádza v centre Stredozemného mora, dvesto kilometrov západne od južnej časti Apeninského polostrova, tesne nad severnou Afrikou. Starovekí Gréci nazývali tento ostrov "Sandaliotis" kvôli podobnosti jeho tvaru so sandálou a miestni obyvatelia zasa úprimne verili, že Sardínia bola prvá pozemská stopa božskej nohy.

Miesto je ale naozaj nebeské a spolu s nami sa v tomto článku dozviete, prečo všetko a kedy sa tam ešte oplatí ísť.

Kedy začína turistická sezóna na Sardínii

Je ťažké uveriť, že Sardínia bola kedysi najchudobnejším regiónom Talianska. Podnikateľský duch miestnych obyvateľov, ktorí dokázali so ziskom prezentovať bohaté historické dedičstvo a prírodné výhody, mu ale pomohli vstúpiť na podstavce blahobytu. Dnes je cestovný ruch hlavným zdrojom príjmov ostrova, vďaka čomu je dovolenková Sardínia zaplavená návštevníkmi z celého sveta takmer po celý rok.

Môže za to najmä jej teplé podnebie, v ktorom je možné relaxovať na ostrove po celý rok, ale hlavná turistická sezóna na Sardínii trvá od apríla do novembra. 1840 km pobrežia tvorí  transparentné smaragdové more, stovky odľahlých lagún a krásnych jaskýň, najčistejší piesok a samozrejme reťaz luxusných letovísk, spomedzi ktorých si môžete vybrať tú najvýhodnejšiu last minute dovolenku aj z pohodlia domova a vďaka TIP travel.

Skúste to aj v apríli

V polovici novembra opustia ostrov posledný turisti z kategórie milovníkov pláže. Avšak, krása Sardínie trvá celoročne. A niektorí, aj keď zriedkaví cestujúci sem prichádzajú od decembra do apríla, aby si vychutnali skutočný, turistický život na ostrove. Jazdia na prenajatom bicykli, spoznávajú zvyky a kultúru miestnych ľudí, dotýkajú sa pôvodu starovekých civilizácií a relaxujú. Ako na každej jednej dovolenke, aj tu vám nesmú ale chýbať pohodlné šľapky, v ktorých obehnete všetko potrebné a bez ujmy na zdraví.

Sardínčania milujú zábavu, a to kedykoľvek v priebehu roka

Každý mesiac je na ostrove nejaká udalosť. Všeobecne akceptované talianske sviatky a náboženské podujatia, „ochutené“ s rôznymi kostýmovými sprievodmi. 1. máj ostrovania oslávia deň svätého patróna ostrova Sv. Efizia, koncom mája – býva jazdecký sprievod a súťaž „Cavalcata Sarda“, jún je pozoruhodný na strihanie oviec, koncom októbra sa Aritzo stáva miestom gaštanového festivalu „Sagra della Castagna“, a 31. októbra sa tu môžete baviť na Halloweene. Možností je naozaj niekoľko a dovolenka bude vždy jednoducho plná zážitkov a príjemného odpočinku.

Write a comment...
0 awesome comments!