Najlacnejšia a najkrajšia dovolenka je stále na Sardínii

| Manworld.sk | Cestovanie

Teraz je ten ideálny čas na to, aby ste si vybrali vhodnú destináciu na vašu najbližšiu letnú dovolenku. Počas sviatkov bude príležitostí viac než dosť, tak sa na to pripravte.

Pri dovolenke sa plánovanie naozaj oceňuje. Ušetríte a nemusíte sa obmedzovať na dostupné a voľné termíny, pretože my vám predstavíme jednu z najlepších dovolenkových destinácií, ktorá je stále bezpečná a zároveň poskytuje žiadaný komfort a pohodlie.

Kde sa nachádza?

To, či patrí Sardínia pod Taliansko je diskutabilné, hoci mnohí ľudia, ktorí tam žijú, používajú ako materinský jazyk taliančinu. Je to ale autonómny región, no vo vlastníctve Talianska. Sardínia sa nachádza v oblasti Tyrhénskeho mora, a ak si jej polohu na mape v hlave predstaviť neviete, spomeňte si na známu taliansku čižmu. Sardínia leží na jej západnej časti, severne od Tuniska. Dovolenka na exotickom mieste to ale určite bude.

Akým jazykom sa tam dohovoríte

Vo väčších mestách a častiach, ktoré sú preplnené turistami máte šancu, že sa dohovoríte aj angličtinou. Ak sa však vzdialite od týchto centier, ocitnete sa v oblasti, kde sa rozpráva taliančinou s  charakteristickým dialektom Sardínčanov. V niektorých prípadoch sa môžete stretnúť aj s výnimkou francúzsky hovoriacich obyvateľov. S anglickým jazykom by ste si ale mali vystačiť, pričom vám neuškodí, ak si na letnej dovolenke v Sardínii osvojíte základné frázy miestneho jazyka.

Čím zaplatíte

Miestna mena na Sardínii je Euro no môžete očakávať, že uvidíte tieto bankovky a mince s talianskym dizajnom, aby vás to potom nepoplietlo. Je to preto, lebo každá zúčastnená krajina v eurozóne má svoje vlastné obrázky a vzory na mieru. Na ostrove je veľa bankomatov, ale pred dovolenkou upovedomte banku, že cestujete, aby vám z podozrenia o podvodné výbery v zahraničí nezablokovala účet.

Aké tam bude počasie

Sardínia je najteplejšia v miestach, ktoré sú v nížinách a pri mori, trochu chladnejšia vo vysokých nadmorských výškach, čo je ale aj tak stále krásnych 30 ° C. Nezabudnite si obuť aj pohodlné pánske tenisky, aby ste si mohli spoznávanie jednotlivých kútov tejto destinácie v príjemnom a väčšinou peknom počasí naplno užiť.

Prajeme vám veľa zaujímavých zážitkov na dovolenke v tomto exotickom regióne.

Prečítané: 5149x
Späť hore
Vyberáme

Vraciame sa k starým záľubám

O šikovnosti, alebo skôr nešikovnosti moderných mužov sa toho popísalo už veľa. Dnes už...

Moderný dizajn

Dom sa nachádza na južnom svahu kopca, v doline v centre ostrova. Na pozemku je jeden h...

Kroky, ktoré vás dovedú k úspešnému založeniu spoločnosti

Mnohé známe úspešné príbehy veľkých spoločností sú pre laikov skvelou inšpiráciou. Nie ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk