Najlepšie tipy na bezpečnú poľovačku

| Manworld.sk | Cestovanie

Ak sa pripravujete na loveckú sezónu a očakávate od nej ten najlepší výsledok, musíte mať na pamäti, že kľúčový význam má v tomto smere výber kvalitného poľovníckeho oblečenia, s ktorým budete mať úspech.

Len vďaka dobrej ochrane pred rôznymi druhmi prírodných rizík sa človek cíti pohodlne a je pripravený na úspešný lov. Každé jedno oblečenie tohto druhu robí z človeka s týmto špecifickým záujmom dobrého lovca, ktorý sa vie orientovať aj v tých najťažších podmienkach. Preto sme sa rozhodli v tomto článku kvalitnému oblečeniu pre poľovníkov venovať značnú pozornosť aj my.

Potrebujete to najlepšie poľovnícke oblečenie

V každom športe je predsa veľmi dôležité vybrať správne vybavenie. Rovnako aj výber odevov na poľovačku, najmä v chladnej sezóne, má množstvo významov, ktoré môžu ovplyvniť konečný výsledok.

To najlepšie poľovnícke oblečenie vás musí udržiavať v teple a zbaviť vaše telo nadmernej vlhkosti. Moderné technológie v použitých materiáloch a tkaninách, umožňujú eliminovať vysokú záťaž a zvládať náročné podmienky, ktoré v tomto období a špecifickom teréne sú. Nezabudnite pritom aj na fakt, že by vás malo dobre maskovať.

Vonkajšie vrstvy musia byť najodolnejšie

Odevy najvrchnejších vrstiev sú najdrahšie a funkčné v celej svojej sade a ich práca závisí od samotnej kvality. Preto by ste si ich mali vyberať s dôrazom na použité materiály. Pri pohodlnej a odolnej bunde predsa nezáleží na tom, koľko stojí. Dôležité je, ako dlho ju budete môcť nosiť a čo všetko v nej zvládnete robiť.

Poľovnícke bundy

Sú tie najdôležitejšie doplnky, bez ktorých by sme v tomto období nemali pobyt v prírode ani riskovať. Dôležitý je samozrejme typ aktivity, do ktorej sa chcete zapojiť, čo môže byť obyčajná prechádzka alebo viac aktívne činnosti, pri ktorých ale tiež potrebujete maximálny komfort a pohodlie.

Dobré poľovnícke bundy vás ochránia pred dažďom, umožnia plne splynúť s prostredím a aj v náročných podmienkach fungovať bez najmenších problémov. Nezabudnite pritom na všetky drobné a dôležité detaily.

Funkčné prvky, ako je napríklad možnosť otvárania zipsov z oboch strán, vrecká a vetranie v dôležitých častiach bundy. Nepremokavé bundy s reflexnými prvkami sa navyše postarajú o maximálne pohodlie a bezpečnosť.

Aby ste splývali, nesmie byť oblečenie hlučné

Základom oblečenia pre poľovníkov je použitie materiálov, ktoré s okolitým prostredím splývajú. Často ale pritom zabúdame aj na jeho hlučnosť.  Lovecké maskovanie by malo byť tiché. Všetko by ste si preto mali skontrolovať už pri nákupe a výbere konkrétneho modelu. Zmysly zvierat sú vyvinuté naozaj dokonale a aj ten najmenší pohyb a šum dokáže vaše zámery a pozorovanie prekaziť.

Ako v papučkách

Náročný terén si vyžaduje aj dobrú obuv. Ideálna je tá, o ktorej pri chôdzi po kameňoch nebudete ani vedieť. Nikde netlačí a nespôsobuje bolesť. Chodidlo by nemalo byť v topánke príliš stiahnuté, pretože môže spomaliť váš krvný obeh  a noha je tak viac náchylná na podchladenie.

Ľahké topánky s pogumovanými silnými podrážkami budú stáť možno viac, ale pomôžu vám udržať stabilitu a manévrovateľnosť vo všetkých náročných situáciách a to aj pri pohone. Doplnené s teplou ponožkou sa postarajú o vašu nohu a jej pohodlie asi najlepšie. Rovnako tak aj to najlepšie oblečenie, ktoré si starostlivo vyberiete už aj na internete a priamo z domu. Tak smelo do nakupovania.

Prečítané: 3796x
Späť hore
Vyberáme

Automobilová vízia VW

Po celé roky nás médiá ale aj naše predstavy zaplavujú otázkou, ako bude náš svet vyzer...

Najlepším hotelom pre rok 2015 sa stal indický Oberoi Udaivilas, prvú trojku uzatvára Taliansko a Írsko

Oberoi Udaivilas alebo aj palácový rezort, podľa mnohých vhodný aj pre maharádžu je pos...

Tajomstvo správneho výberu hotelovej izby

Cestovanie patrí k životu. Každý už aspoň raz niekam vycestoval. Niektorí cestujú časte...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk