Severná Kórea: náš cestovný ruch je na vzostupe

Týždeň potom ako Severná Kórea vyvolala medzinárodné pobúrenie tým, že vykonala už tretí jadrový test, štátne médiá informovali o údajnom vzostupe cestovného ruchu.

Kórejská centrálna tlačová agentúra oznámila, že počet turistov rastie už od roku 2000 no výraznejšie od roku 2009. Najväčší podiel majú európski turisti.

Agentúra nekonkretizovala počty návštevníkov, ale iba informovala o ich stúpajúcom trende. Podľa agentúry je za turistickým úspechom krajiny "svetlo a socialistické úspechy," ktoré pod vedením vládnucej rodiny Kim zapálili záujem turistov o cestovanie do tejto krajiny.

"Väčšina turistov píše kladné hodnotenie so svojou skúsenosťou v tejto krajine, vďaka tomu sa rozširujú cestovné trasy v krajine" - KCNA

Priame letecké spojenia s ínými krajinami sú veľmi obmedzené, strategickým partnerom je Čína, cez ktorú prejde väčšina turistov smerujúcich do Pchjongjangu.

Štátny dopravca Air Koryo lieta aj do susednej Českej republiky, Maďarska, Malajzie, Švajčiarska, Ruska a Thajska. Lety však nie sú pravidelné a treba sledovať internetovú stránku prepravcu.

Severná Kórea nie je vôbec lacná turistická destinácia, ako národ, ktorý obmedzuje "tvrdú" menu si účtuje vysoké ceny  za všetok turisticky atraktívny tovar, od piva až po ubytovanie.

 

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!