Skip to main content

Spoznajte menej známy perly Balkánu

| Manworld.sk | Cestovanie

Balkán je skvelý miestom na dovolenku a teraz nie je reč iba o tých najznámejších destináciách. Stále dokáže ponúknuť nové a zaujímavé miesta, ktoré by bol hriech nenavštíviť.

Tak ako sa kedysi chodili do Bulharska, aby sa bojovalo proti akné, astme a reume, tak sa dnes bojuje proti davom turistom, keď sa vyberiete do Albánska či Čiernej Hory. Toto sú dve perly, ktorými veľa turistov a dovolenkárov zatiaľ pohŕda, pričom na to nie je dôvod. Zistite, čo sú najväčšie lákadlá v týchto krajinách.

Čo vás čaká v Albánsku

Mafia to rozhodne nebude. Albánsko má tú smolu, že ich veľa ľudí spája so svetoznámou mafiou. Tieto časy sú však dávno preč, teda niežeby mafia v Albánsku neexistovala, no utiahla sa do hôr, kde pestuje marihuanu a turisti nie sú pre nich žiadnym lákadlom na zisk peňazí. Navyše sa celková úroveň – ekonomická, dopravy, života či kvality služieb posunula na takú úroveň, že nejeden slovenský hotel by mohol závidieť. Dovolenka v Albánsku láka hlavne na krásnu prírodu, nepreplnené pláže a lákavé ceny. Tirana, albánske hlavné mesto, je tiež z pohľadu turistického nomáda veľmi zaujímavé – architektúra, atmosféra a ulice nepoškvrnené davmi turistov. Ten, kto má rád spoznávanie, súkromie a oddych, si tu príde na svoje.

Čierna Hora alebo aj Čierna perla Balkánu

Ďalším miestom, ktorého meno nie je notoricky známe v katalógoch cestovných kancelárií, je Čierna Hora. Jej príbeh sa podobá tomu albánskemu. Tiež krajina chytajúca svieži dych a správny smer, čo sa týka cestovného ruchu. Neskrotná príroda pripomína svojim vzhľadom skôr Aljašku ako Európu. Nájdete tu množstvo krásnych národných parkov, veľmi pekné pobrežie a služby na viac než slušnej úrovni. Istotne pýtate, či skaly v Čiernej Hore sú čierne, nie, práve naopak, sú takmer biele. Vychutnajte si dovolenku v Čiernej Hore ešte skôr, ako sa stane masovou záležitosťou. Lebo pri tom, čo ponúka, je to iba otázka času.

 

- PR článok

Prečítané: 7521x
Späť hore