Spoznajte menej známy perly Balkánu

| Manworld.sk | Cestovanie

Balkán je skvelý miestom na dovolenku a teraz nie je reč iba o tých najznámejších destináciách. Stále dokáže ponúknuť nové a zaujímavé miesta, ktoré by bol hriech nenavštíviť.

Tak ako sa kedysi chodili do Bulharska, aby sa bojovalo proti akné, astme a reume, tak sa dnes bojuje proti davom turistom, keď sa vyberiete do Albánska či Čiernej Hory. Toto sú dve perly, ktorými veľa turistov a dovolenkárov zatiaľ pohŕda, pričom na to nie je dôvod. Zistite, čo sú najväčšie lákadlá v týchto krajinách.

Čo vás čaká v Albánsku

Mafia to rozhodne nebude. Albánsko má tú smolu, že ich veľa ľudí spája so svetoznámou mafiou. Tieto časy sú však dávno preč, teda niežeby mafia v Albánsku neexistovala, no utiahla sa do hôr, kde pestuje marihuanu a turisti nie sú pre nich žiadnym lákadlom na zisk peňazí. Navyše sa celková úroveň – ekonomická, dopravy, života či kvality služieb posunula na takú úroveň, že nejeden slovenský hotel by mohol závidieť. Dovolenka v Albánsku láka hlavne na krásnu prírodu, nepreplnené pláže a lákavé ceny. Tirana, albánske hlavné mesto, je tiež z pohľadu turistického nomáda veľmi zaujímavé – architektúra, atmosféra a ulice nepoškvrnené davmi turistov. Ten, kto má rád spoznávanie, súkromie a oddych, si tu príde na svoje.

Čierna Hora alebo aj Čierna perla Balkánu

Ďalším miestom, ktorého meno nie je notoricky známe v katalógoch cestovných kancelárií, je Čierna Hora. Jej príbeh sa podobá tomu albánskemu. Tiež krajina chytajúca svieži dych a správny smer, čo sa týka cestovného ruchu. Neskrotná príroda pripomína svojim vzhľadom skôr Aljašku ako Európu. Nájdete tu množstvo krásnych národných parkov, veľmi pekné pobrežie a služby na viac než slušnej úrovni. Istotne pýtate, či skaly v Čiernej Hore sú čierne, nie, práve naopak, sú takmer biele. Vychutnajte si dovolenku v Čiernej Hore ešte skôr, ako sa stane masovou záležitosťou. Lebo pri tom, čo ponúka, je to iba otázka času.

 

- PR článok

Prečítané: 7353x
Späť hore
Vyberáme

Moto doplnky, ktoré vám spríjemnia pohodlie pri jazde na motorke

Ak si ako hlavný dopravný prostriedok vyberiete mestský motocykel alebo silnú motorku, ...

Mužská Masturbácia: Pohľad na Túto 'Osobnú Zábavu'

Si sám, je večer, a vo vrecku máš iba jedinú zlatú mincu. No nebojte sa, páni, dnes sa ...

Rozhodli ste sa aj napriek kríze nájsť svoje šťastie vo virtuálnom sídle?

Prekazila vám súčasná situácia vaše plány? Ak máte ale dobrý nápad a prieskum publika, ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk